Trwa ładowanie...

Jest decyzja w sprawie udziału Rosji w Eurowizji. EBU opublikowała oficjalne oświadczenie

Pod koniec marca br. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zabroniła wjazdu do kraju niepełnosprawnej piosenkarce Julii Samojłowej z powodu jej występów na anektowanym Krymie. Oznaczało to, że wokalistka nie będzie mogła uczestniczyć w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, który organizowany jest w Kijowie. Pomimo namów Europejskiej Unii Nadawców do zmiany decyzji, rząd Ukrainy pozostał nieugięty i nie zmienił swojego stanowiska.

Jest decyzja w sprawie udziału Rosji w Eurowizji. EBU opublikowała oficjalne oświadczenieŹródło: Materiały prasowe
d2vcao4
d2vcao4

Gdy tylko sprawa wyszła na jaw, EBU rozpoczęła negocjacje w sprawie zniesienia zakazu dla reprezentantki Rosji. Nic z tego. Ukraińskie władze pozostały nieugięte. Z aprobatą nie spotkał się również pomysł, aby piosenkarka wystąpiła podczas Eurowizji za pośrednictwem transmisji satelitarnej - dzięki temu nie przekroczyłaby granicy państwowej.

- W związku z oficjalnym zakazem wjazdu na teren Ukrainy, którym została objęta reprezentantka Rosji, Julia Samojłowa, EBU zaproponowała dwa różne rozwiązania, by umożliwić Rosjance udział w tegorocznej Eurowizji. Propozycjami były: transmisja satelitarna występu z Rosji lub zmiana reprezentanta na takiego, który będzie mógł wjechać na Ukrainę. Niestety, obie propozycje zostały odrzucone, a rosyjska Channel One właśnie, że nie będzie emitować Eurowizji. Oznacza to, że Rosja nie weźmie udziału w tegorocznym konkursie – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Europejskiej Unii Nadawców.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d2vcao4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vcao4