RozrywkaJest decyzja w sprawie udziału Rosji w Eurowizji. EBU opublikowała oficjalne oświadczenie

Jest decyzja w sprawie udziału Rosji w Eurowizji. EBU opublikowała oficjalne oświadczenie

Jest decyzja w sprawie udziału Rosji w Eurowizji. EBU opublikowała oficjalne oświadczenie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.04.2017 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec marca br. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zabroniła wjazdu do kraju niepełnosprawnej piosenkarce Julii Samojłowej z powodu jej występów na anektowanym Krymie. Oznaczało to, że wokalistka nie będzie mogła uczestniczyć w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, który organizowany jest w Kijowie. Pomimo namów Europejskiej Unii Nadawców do zmiany decyzji, rząd Ukrainy pozostał nieugięty i nie zmienił swojego stanowiska.

Gdy tylko sprawa wyszła na jaw, EBU rozpoczęła negocjacje w sprawie zniesienia zakazu dla reprezentantki Rosji. Nic z tego. Ukraińskie władze pozostały nieugięte. Z aprobatą nie spotkał się również pomysł, aby piosenkarka wystąpiła podczas Eurowizji za pośrednictwem transmisji satelitarnej - dzięki temu nie przekroczyłaby granicy państwowej.

- W związku z oficjalnym zakazem wjazdu na teren Ukrainy, którym została objęta reprezentantka Rosji, Julia Samojłowa, EBU zaproponowała dwa różne rozwiązania, by umożliwić Rosjance udział w tegorocznej Eurowizji. Propozycjami były: transmisja satelitarna występu z Rosji lub zmiana reprezentanta na takiego, który będzie mógł wjechać na Ukrainę. Niestety, obie propozycje zostały odrzucone, a rosyjska Channel One właśnie, że nie będzie emitować Eurowizji. Oznacza to, że Rosja nie weźmie udziału w tegorocznym konkursie – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Europejskiej Unii Nadawców.

Obraz
© Materiały prasowe

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także