Rozrywka"Europejska wiosna na Ukrainie". W Kijowie rozpoczyna się konkurs piosenki Eurowizji 2017

"Europejska wiosna na Ukrainie". W Kijowie rozpoczyna się konkurs piosenki Eurowizji 2017

"Europejska wiosna na Ukrainie". W Kijowie rozpoczyna się konkurs piosenki Eurowizji 2017
Źródło zdjęć: © East News

07.05.2017 18:54, aktual.: 08.05.2017 08:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Na Ukrainie zapanuje europejska wiosna" - tak Petro Poroszenko zwrócił się do Ukraińców z okazji konkursu, który potrwa prawie tydzień. Inauguracja otwarcia konkursu piosenki Eurowizji 2017 odbyła się w niedzielę w Kijowie.

Doroczne święto piosenki właśnie się rozpoczęło. Po czerwonym dywanie w pobliżu pałacu Maryjskiego przemaszerowali goście. Wśród nich była m.in. śpiewaczka Rusłana - zwyciężczyni Eurowizji w 2004 roku oraz Jamala - laureatka ubiegłorocznej edycji imprezy. Uczesników konkursu oraz widzów przywitał prezydent Ukrainy. We wcześniejszym wystąpieniu skierowanym do swoich rodaków, Poroszenko zwrócił uwagę, że w ciągu najbliższego tygodnia na Ukrainę będą zwrócone oczy milionów ludzi na całym świecie.

Poroszenko w swoim przemówieniu wyraził nadzieję, że dzięki konkursowi świat zobaczy ukraińskie pragnienie eurointegracji i walkę Ukrainy o wolność i niezależność. Każdy mieszkaniec Ukrainy został zaproszony do wcielenia się w rolę dyplomaty. Od zachowania i postawy gospodarzy imprezy będą bowiem zależały wrażenia zagranicznych gości. Prezydent Ukrainy stwierdził wreszcie, że bez względu na to, który kraj zwycięży w konkursie, będzie to święto europejskich wartości i europejskiej solidarności.

Kijowanie bawią się już od paru dni w specjalnych fan-zonach. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 9 maja. Odbędą się one w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym. Scena konkursowa wybudowana na tę okazję ma powierzchnię 350 metrów kwadratowych. Konkurować będą ze sobą reprezentanci 42 krajów z całego świata.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także