Dziennikarze Polsatu trafią do TVP? Wskazani do transferu nabrali wody w usta

Wioleta Wramba obecnie związana jest z Wydarzeniami 24
Wioleta Wramba obecnie związana jest z Wydarzeniami 24
Źródło zdjęć: © Instagram

16.12.2023 09:03, aktual.: 16.12.2023 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na giełdzie nazwisk, które mają tworzyć nową TVP, przybywa dziennikarzy. Jeden z branżowych serwisów ujawnił kolejne osoby, które mają zasilić redakcje programów informacyjnych po zmianach nowego rządu. Wiele z nich obecnie związanych jest z Polsatem.

Piotr Jędrzejek z Polsat News, Wioleta WrambaBartosz Cebeńko z Wydarzeń 24 - to dziennikarze, którzy - jak ustaliły Wirtualnemedia.pl - zgodzili się na transfer do Telewizji Polskiej. I choć żaden z wymienionych pracowników Grupy Polsatu nie chciał skomentować tych doniesień, to jak nieoficjalnie dowiedział się wspomniany serwis, wiadomo już, gdzie niektórzy z nich mieliby trafić i że część z nich złożyła już wypowiedzenia.

Jędrzejek, który znany jest widzom Polsatu z "Wydarzeń czy pasm "Nowy dzień" i "W rytmie dnia", miałby dołączyć do "Panoramy" i pojawiać się na antenie TVP Info. Za kompletowanie zespołu nowych redakcji programów informacyjnych odpowiada Grzegorz Sajór, którego od kilku lat można usłyszeć na antenie Radia 357, a który do 2016 roku, czyli prezesury Jacka Kurskiego, był związany z TVP (był m.in. wydawcą "Wiadomośći").

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak donosi jednak branżowy serwis nie wszyscy garną się do nowej TVP, a kuszonym transferami towarzyszy wiele obaw. Po pierwsze, kto będzie tworzył nową TVP, "czy nie będą to osoby, które będą jednoznacznie identyfikowane politycznie" - czytamy na stronie Wirtualnemedia.pl. Po drugie, dziennikarze martwią się o finansowanie TVP, podkreślając, że przejmującą stery ekipa nie wie, w jakim stanie jest spółka.

- [...] Trudno zaplanować budżet na przyszły rok. Już obecny prezes TVP Mateusz Matyszkowicz zapowiada przecież cięcia - podkreślał jeden z informatorów serwisu.

Inną sprawą jest fakt, że nie tak łatwo namówić do przejścia tych, którzy są zadowoleni z obecnych warunków pracy. I tak wiadomo np., że dawnemu koledze z TVN, który ma stanąć na czele nowych "Wiadomości" odmówił m.in. Dariusz Prosiecki, który od jakiegoś czasu jest szefem departamentu marketingu i komunikacji w Pracodawcach RP i nie zamienia tego zmieniać.

Kto będzie tworzył nowe "Wiadomości"?

Wiadomo, że za wprowadzenie nowej jakości w "Wiadomościach" będzie odpowiadać dotychczasowy dziennikarz TVN24 Paweł Płuska. W jego zespole znajdzie się m.in. Tomasz Marzec związany dawniej m.in. z radiową Trójką, a ostatnio także z TVN24. Wśród nowych twarzy programu znajdzie się także Marek Czyż, który wg. serwisu WirtualeMedia ma ponoć poprowadzić pierwsze wydanie "Wiadomości".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się na ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (279)
Zobacz także