Kpina z Lichockiej i cios w Kłeczka. "Fakty" wieszczą zmiany w TVP

"Fakty" 15.12.2023
"Fakty" 15.12.2023
Źródło zdjęć: © TVN

15.12.2023 20:32, aktual.: 15.12.2023 20:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątkowych "Faktach" (15.12) jednym z tematów była "nieuchronność zmian" w mediach publicznych, które nowy rząd zamierza jak najszybciej odpolitycznić. W TVN od dawna używano wyłącznie określenia "media rządowe", których sztandarowym przedstawicielem jest Miłosz Kłeczek. Widzowie zobaczyli namiastkę jego działalności.

- Próba opóźnienia zmian. Nie ich zablokowanie. Tak ruchy wokół TVP ocenia nowa władza. Zdeterminowana, by przywrócić mediom publicznym publiczny charakter. I tego kierunku, jak zapewnia, nie zmieni ani powołanie prokurenta, ani postanowienie trybunału Julii Przyłębskiej wydane na wniosek posłów PiS - mówiła Diana Rudnik, zapowiadając reportaż Adrianny Otręby.

- Tu nie ma mowy o zmianach kosmetycznych. Politycy rządu, jeszcze będąc w opozycji, mówili o odpolitycznieniu mediów publicznych - zaczęła Otręba. Przed kamerą wypowiadali się politycy i stronnicy nowego rządu, który chce jak najszybciej "oddać media publiczne obywatelom".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- W ostatnich latach częściej pojawiało się określenie "media rządowe", opowiadające się tylko po jednej stronie sceny politycznej - wyjaśniała dziennikarka "Faktów", przytaczając przykład Miłosza Kłeczka.

- Wyniki wyborów były sygnałem, że nie ma zgody na takie zachowanie - dodała autorka reportażu, gdy na ekranie pojawił się fragment programu publicystycznego w TVP Info.

Prowadzący go Kłeczek w ogniu dyskusji na kilka dni przed wyborami rzucił do Roberta Kropiwnickiego z PO: "Niech pan siedzi cicho, kiedy ja zadaję pytanie. I proszę tak do mnie nie mówić".

"Fakty", 15.12.2023
"Fakty", 15.12.2023© TVN

- Ten sam Miłosz Kłeczek pojawił się wczoraj na proteście w obronie TVP. Na proteście […] były również osoby, które wczoraj okazały się największymi zwolennikami demokracji i pluralizmu - zakpiła reporterka "Faktów", gdy na ekranie pokazano przemawiającą do tłumu Joannę Lichocką. Byłą dziennikarkę i posłankę PiS, która od 2016 r. jest członkinią Rady Mediów Narodowych.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się na ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także