Dziennikarz TVP3 wciąż jest w śpiączce. Jego bliscy prosili o pomoc w "Pytaniu na śniadanie"

W programie TVP2 przypomniano archiwalne wypowiedzi Łukasza Owsianego. Podkreślano, że nigdy nie odmawiał nikomu pomocy. Dziś sam jej potrzebuje
W programie TVP2 przypomniano archiwalne wypowiedzi Łukasza Owsianego. Podkreślano, że nigdy nie odmawiał nikomu pomocy. Dziś sam jej potrzebuje
Źródło zdjęć: © TVP

12.08.2022 13:23, aktual.: 12.08.2022 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stan Łukasza Owsianego, reportera TVP, który pod koniec lipca doznał udaru, nadal jest ciężki, ale stabilny - zdradziła jego partnerka. Bliscy dziennikarza ujawnili w "Pytaniu na śniadanie" szczegóły dramatu, który spotkał go na wakacjach. Poprosili też o wsparcie zbiórki na kosztowną rehabilitację reportera.

O udarze 31-letniego reportera wrocławskiego oddziału TVP poinformowano w środę. Łukasz Owsiany przebywał na urlopie nad polskim morzem, gdy niespodziewanie dostał udaru. - Zaczęła go nagle boleć głowa, potem stracił przytomność, a kiedy ją odzyskał, to już nie reagował. Miał skurcze mięśni, uciekały mu kąciki ust, nie widział na oczy - wspominała na antenie "Pytania na śniadanie" dziewczyna reportera, Zofia Popławska.

Towarzysząca mu w szpitalu w Szczecinie partnerka połączyła się ze studiem za pośrednictwem komunikatora. Na żywo w rozmowie z Idą Nowakowską i Łukaszem Nowickim, gospodarzami piątkowego wydania "Pytania na śniadanie" , uczestniczyła zaś siostra reportera Ewelina Srokowska. Obydwie były zgodne, że reporter nie uzyskał odpowiedniej pomocy medycznej, choć czas reakcji zarówno jego partnerki, jak i służb ratunkowych była bardzo szybka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Karetka przyjechała po ok. 20 minutach. Zdecydowanie dłużej, bo aż 11 godzin zajęło jednak lekarzom w Koszalinie zdiagnozowanie udaru. Po wstępnych badaniach dziewczyna usłyszała od lekarzy, że "nic specjalnego nie widzą". Zostawiono go na obserwację, a jego stan się pogarszał.

- Dopiero następnego dnia rano, po ponownej konsultacji neurologicznej stwierdzono już, że Łukasz ma udar mózgu - wyznała Zofia Popławska. Zdecydowano też o przewiezieniu chorego do Szczecina, gdzie do dziś przebywa w śpiączce.

- Lekarze przyznali, że w Koszalinie stracono bardzo dużo cennego czasu - podkreślała partnerka Łukasza Owsianego.

- Gdyby transport Łukasza był dokonany natychmiastowo i trafiłby na oddział neurologiczny w Szczecinie, to dziś nasze prognozy i nasze oczekiwania byłyby zupełnie inne - dodała z żalem siostra 31-latka, który od prawie dwóch tygodni przebywa w śpiączce.

Zofia Popławska zaapelowała do widzów "Pytania na śniadanie" o pomoc w zbieraniu funduszy na rehabilitację reportera TVP3
Zofia Popławska zaapelowała do widzów "Pytania na śniadanie" o pomoc w zbieraniu funduszy na rehabilitację reportera TVP3© TVP

Jak zdradziła partnerka Łukasza Owsianego, jego stan wciąż jest "ciężki, ale stabilny". Są też minimalne postępy, które dają bliskim nadzieję.

- Widzę, jak powoli jego stan się poprawia, że trochę reaguje na mnie, śpi, ale mruga oczami, wiec jesteśmy bardzo szczęśliwi - wyznała na antenie Dwójki, jednocześnie zwracając się z prośbą o finansową pomoc w leczeniu partnera. Łukasza Owsianego, który doznał rozległego udaru niedokrwiennego w obrębie pnia mózgu, półkul móżdżku, wzgórza oraz okolic potylicznych czeka długa i droga neurorehabilitacja. Na początku tygodnia ruszyły w sieci zbiórki na pokrycie jej kosztów (link tutaj).

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także