Dziennikarz TVP Rafał Patyra przyznał, że zdradzał partnerkę. Kim jest jego żona?

Rafał Patyra miał romans, ale żona mu go wybaczyła
Rafał Patyra miał romans, ale żona mu go wybaczyła
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram

04.11.2022 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rafał Patyra ostatnio jest na ustach wszystkich. Powód? Dziennikarz TVP otwarcie opowiedział o kryzysie, z którego jego małżeństwo wyszło bez szwanku - wszystko dzięki przywiązaniu do wartości chrześcijańskich. Kim jest małżonka Patyry, która wybaczyła mężowi romans?

Rafał Patyra jest dziennikarzem od lat związanym z TVP. Działa głównie w tematyce sportu, choć nie tylko. Jako człowiek głęboko religijny w 2020 r. dołączył do ekipy "Rodzinnego ekspresu", programu który ma promować wartości chrześcijańskie. Patyra pojawia się też w mediach katolickich - Radiu Maryja i TV Trwam.

Do niedawna dziennikarz uchodził za przykład idealnego męża i ojca. Widzowie mogli jednak zmienić zdanie o nim po przeczytaniu wywiadu, w którym Patyra przyznał się do tego, że zdradzał żonę, a owocem romansu jest nastoletnia córka. Co na to małżonka?

Podobno po skonsultowaniu swojej sytuacji życiowej z księdzem powiedziała zdradzającemu ją mężowi: "Słuchaj, jestem przekonana, że wszystko dobrze się skończy. Wiem, że idziemy jeszcze pod górę, ale widzę już szczyt tej góry, a tam świeci słońce".

- Wiedziała, że trzeba ratować to małżeństwo, walczyć o nie, mimo wszystkich ran, jakie jej zadałem. Pewnego dnia zaproponowała mi, żebyśmy razem pojechali do Częstochowy na spotkanie Wspólnoty Mamre. (...) Z pomocą Boga zacząłem wychodzić z kryzysu - opowiadał Patyra w "Dobrym Tygodniu".

Żona Patyry wybaczyła mu romans, małżeństwo zostało uratowane. W tym roku para, która doczekała się czwórki dzieci (piąta pociecha Patyry pochodzi ze związku pozamałżeńskiego), celebrowała 21. rocznicę ślubu.

Zakochani poznali się na studiach na AWF. Rafał miał nieco ponad 20 lat i szybko stwierdził, że urocza, wysportowana Joanna (obecnie instruktorka fitness), jest mu przeznaczona. Ona początkowo miała inne zdanie.

- Nasz wspólny kolega polecił, żebym wytłumaczył Asi przed egzaminami przepisy gry w piłkę nożną. No i tak zapamiętale tłumaczyłem, że szybko nawiązała się między nami nic porozumienia. Musiałem się jednak dobrze starać, żebyśmy mogli myśleć o wspólnej przyszłości. Cierpliwość i pokora dały rezultaty - zdradził dziennikarz w rozmowie z serwisem Idziemy.

Zakochani pobrali się w 2001 r. Ale już siedem lat później Patyra nawiązał romans z inną kobietą, która urodziła mu córkę. Był wówczas ojcem jednego dziecka ze związku z Joanną. Wkrótce, gdy kryzys został zażegnany, na świecie pojawiła się kolejna trójka. Patyra całą czwórkę dzieci, z którymi ma kontakt, wychowuje bardzo religijnie.

Rafał Patyra z żoną podczas gali Telekamer w 2020 roku
Rafał Patyra z żoną podczas gali Telekamer w 2020 roku © AKPA

Patyra i jego małżonka bywają razem na imprezach show-biznesowych, a w lutym tego roku pokazali się w show "Moda na rodzinę".

Rafał Patyra na planie programu "Jaka to melodia?"
Rafał Patyra na planie programu "Jaka to melodia?"© AKPA | AKPA
Rafał Patyra z żoną
Rafał Patyra z żoną© AKPA | Kurnikowski

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o skandalicznych wczasach w pensjonacie "Biały Lotos", załamujemy ręce nad zdradą Henry’ego Cavilla oraz wspominamy największych mięśniaków kina akcji lat 80. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także