Trwa ładowanie...
01-05-2015 16:34

"Dziecko Rosemary": już dziś polska premiera serialu w reżyserii Agnieszki Holland

"Dziecko Rosemary": już dziś polska premiera serialu w reżyserii Agnieszki HollandŹródło: Lifetime
d45kf3v
d45kf3v

Już dziś zobaczyć będzie można pierwszy odcinek serialu "Dziecko Rosemary". Nowa adaptacja bestsellerowej powieści Iry Levina o tym samym tytule została wyreżyserowana przez Agnieszkę Holland.

Produkcja przedstawia losy młodego małżeństwa, które uciekając przed smutną przeszłością przeprowadza się z Nowego Jorku do Paryża. Po serii niefortunnych zdarzeń, Rosemary i Guy Woodhouse otrzymują propozycję nie do odrzucenia – możliwość zamieszkania w apartamencie w jednej z najbardziej prestiżowych kamienic w mieście. Jedyny haczyk to mroczna przeszłość budynku i cena, którą dopiero przyjdzie im zapłacić.

Rosemary (w tej roli Zoe Saldana – „Avatar”, „W ciemność. Star Trek”) i Guy (Patrick J. Adams – „W garniturach”) po stracie nienarodzonego dziecka chcą odnaleźć spokój w nowym mieście i zawierają znajomość ze swoimi sąsiadami - Castavetami. Dobrze sytuowane starsze małżeństwo bierze przybyszów pod swoje skrzydła i zaczyna coraz bardziej angażować się w życie Woodhouse'ów. Wszystko wydaje się dobrze układać – Rosemary zachodzi w ciążę, a kariera zawodowa Guy'a nabiera rozpędu. Przyszłej mamie często towarzyszy Julie (Christina Cole) – przyjaciółka Woodhouse'ów i współpracownica Guy'a. To ona pierwsza zauważa pogarszający się stan zdrowia Rosemary i ostrzega parę, że ciąża nie przebiega tak, jak powinna. Z czasem Rosemary zauważa coraz więcej niepokojących znaków.

Guy zdaje się oddalać od Rosemary i spędza coraz więcej czasu z Romanem Castavetem (Jason Isaacs - Lucjusz Malfoy w filmach o Harrym Potterze). Żona Romana, tajemnicza Margaux Castavet (Carole Bouquet – „Tylko dla twoich oczu”), podaje Rosemary zioła i stosuje niekonwencjonalne środki, które mają zapewnić właściwy przebieg ciąży. Pytanie brzmi: czy tak naprawdę pomagają, czy szkodzą? Dociekliwa Rosemary stara się dowiedzieć czegoś więcej na temat kamienicy, w której zamieszkują i odkrywa historię poprzednich lokatorów. W ten sposób dociera do mrocznych faktów i poznaje prawdziwą tożsamość Romana Castaveta. Ale czy nie jest już za późno na zmiany? Czy małżeństwo Castavet naprawdę ma wobec niej złe zamiary, czy może to ciąża negatywnie wpływa na postrzeganie przez nią rzeczywistości?

W tym czterogodzinnym thrillerze autorstwa Scotta Abbotta („Królowa potępionych”) i Jamesa Wonga („Oszukać przeznaczenie 3”, „American Horror Story”, „Z archiwum X”), wyreżyserowanym przez Agnieszkę Holland („Europa Europa”, „Prawo ulicy”, „W ciemności”), Rosemary otoczona zostaje przez osobliwe postacie i dziwne okoliczności. Odizolowana od otoczenia i ograniczona ścianami apartamentu w kraju, którego języka nie zna, Rosemary zaczyna obawiać się najgorszego – czy możliwe, że Guy zawarł umowę z Castavetami, w której zaprzedał ich dziecko okultystom w zamian za karierę? Jak daleko można posunąć się w pogoni za pieniędzmi i sławą?

* Serial "Dziecko Rosemary" od 1 maja o godz. 21:00 na kanale Lifetime.*

d45kf3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45kf3v