Trwa ładowanie...
d2gouln

Dziecko Rosemary

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Serialu "Dziecko Rosemary" to nowa adaptacja bestsellerowej powieści Iry Levina o tym samym tytule została wyreżyserowana przez Agnieszkę Holland.

Produkcja "Dziecko Rosemary" opisuje losy młodego małżeństwa, które uciekając przed smutną przeszłością, przeprowadza się z Nowego Jorku do Paryża. Po serii niefortunnych zdarzeń, Rosemary i Guy Woodhouse otrzymują propozycję nie do odrzucenia – możliwość zamieszkania w apartamencie w jednej z najbardziej prestiżowych kamienic w mieście. Jedyny haczyk to mroczna przeszłość budynku i cena, którą dopiero przyjdzie im zapłacić...

Rosemary i Guy po stracie nienarodzonego dziecka chcą odnaleźć spokój w nowym mieście i zawierają znajomość ze swoimi sąsiadami - Castavetami. Dobrze sytuowane starsze małżeństwo bierze przybyszów pod swoje skrzydła i zaczyna coraz bardziej angażować się w życie Woodhouse'ów. Wszystko wydaje się dobrze układać – Rosemary zachodzi w ciążę, a kariera zawodowa Guy'a nabiera rozpędu. Przyszłej mamie często towarzyszy Julie – przyjaciółka Woodhouse'ów i współpracownica Guy'a. To ona pierwsza zauważa pogarszający się stan zdrowia Rosemary i ostrzega parę, że ciąża nie przebiega tak, jak powinna. Z czasem Rosemary zauważa coraz więcej niepokojących znaków.

Guy zdaje się oddalać od Rosemary i spędza coraz więcej czasu z Romanem Castavetem. Żona Romana, tajemnicza Margaux Castavet, podaje Rosemary zioła i stosuje niekonwencjonalne środki, które mają zapewnić właściwy przebieg ciąży. Pytanie brzmi: czy tak naprawdę pomagają, czy szkodzą? Dociekliwa Rosemary stara się dowiedzieć czegoś więcej na temat kamienicy, w której zamieszkują i odkrywa historię poprzednich lokatorów. W ten sposób dociera do mrocznych faktów i poznaje prawdziwą tożsamość Romana Castaveta. Ale czy nie jest już za późno na zmiany? Czy małżeństwo Castavet naprawdę ma wobec niej złe zamiary, czy może to ciąża negatywnie wpływa na postrzeganie przez nią rzeczywistości?

W tym czterogodzinnym thrillerze autorstwa Scotta Abbotta („Królowa potępionych”) i Jamesa Wonga („Oszukać przeznaczenie 3”, „American Horror Story”, „Z archiwum X”), wyreżyserowanym przez Agnieszkę Holland („Europa Europa”, „Prawo ulicy”, „W ciemności”), Rosemary otoczona zostaje przez osobliwe postacie i dziwne okoliczności. Odizolowana od otoczenia i ograniczona ścianami apartamentu w kraju, którego języka nie zna, Rosemary zaczyna obawiać się najgorszego – czy możliwe, że Guy zawarł umowę z Castavetami, w której zaprzedał ich dziecko okultystom w zamian za karierę? Jak daleko można posunąć się w pogoni za pieniędzmi i sławą?

W serialu "Dziecko Rosemary" występują Zoe Saldana, Patrick J. Adams, Jason Isaacs, Christina Cole i Carole Bouquet.

Dziecko Rosemary
Tytuł oryginalny

Rosemary's Baby

Gatunek

horror, serial

Kraj produkcji

USA

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gouln
d2gouln
d2gouln