Trwa ładowanie...
d1e80yx

Seria niefortunnych zdarzeń (serial)

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

"Seria niefortunnych zdarzeń" to amerykański serial komediowy wyprodukowany na potrzeby platformy Netflix. Opowiada on historię utalentowanego rodzeństwa, które pewnego dnia otrzymuje wiadomość o śmierci rodziców. Zgodnie z testamentem mają trafić do najbliższego krewnego. Opiekę nad nimi przejmuje jednak Hrabia Olaf, który planuje przejąć ich majątek. Główne role w serialu zagrali chociażby Neil Patrick Harris, Patrick Warburton, Louis Hynes oraz Malina Weissman.

Seria niefortunnych zdarzeń – opis fabuły

Fabuła serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" opowiada historię trójki wyjątkowo utalentowanego rodzeństwa: Wioletki, Klausa i Słoneczka. Pewnego dnia bohaterowie serii przebywają na plaży, gdzie otrzymują wiadomość o śmierci swoich rodziców. Matka i ojciec rodzeństwa zginęli w wielkim pożarze. Zgodnie z ich testamentem rodzeństwo Baudelaire'ów ma trafić pod opiekę najbliższego krewnego. Ostatecznie trafiają do domu Hrabiego Olafa, wyjątkowo okrutnego i chciwego człowieka, który planuje przejąć ich majątek. Mężczyzna powoli wciela swój plan w życie, jednak dzieci jeszcze nie wiedzą, jaki czeka je los. Okazuje się, że istnieje sekretna organizacja, która zrobi wszystko, aby pokrzyżować plany ich nowego ojca. Jak potoczą się ich dalsze losy?

Seria niefortunnych zdarzeń – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" są Hrabia Olaf oraz rodzeństwo Baudelaire'ów. W rolę nowego opiekuna dzieci wcielił się Neil Patrick Harris, znany między innymi jako Barney Stinson z hitowej serii "Jak poznałem waszą matkę". Role Wioletki, Klausa oraz Słoneczka Baudelaire odegrali natomiast odpowiednio Malina Weissman, Louis Hynes i Presley Smith. W miarę rozwoju akcji w produkcji wystąpiło także wiele postaci drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" możemy zobaczyć również takich bohaterów jak:

 • Patrick Warburton jako Lemony Snicket
 • K. Todd Freeman jako pan Artur Poe
 • Lucy Punch jako Esmeralda Szpetna
 • Will Arnett jako ojciec rodzeństwa
 • Cobie Smulders jako matka rodzeństwa
 • Tara Strong jako Słoneczko Baudelaire (głos)
 • Usman Ally jako Hakoręki
 • Sara Canning jako Jacquelyn
 • Cleo King jako Eleanora Poe
 • Geoff Redknap jako lalkarz
 • Patrick Breen jako Larry Your-Waiter
 • Dylan Kingwell jako Quigley Bagienny / Duncan Bagienny
 • Avi Lake jako Izadora Bagienna
 • Sara Rue jako Olivia Caliban
 • Kitana Turnbull jako Karmelita Plujko
 • Lucy Punch jako Esmeralda Szpetna
 • Nathan Fillion jako Jacques Snicket

Seria niefortunnych zdarzeń – produkcja

Twórcami serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" są Mark Hudis i Barry Sonnerfeld. Pierwszy z wymienionych występował w przeszłości w produkcjach telewizyjnych jako aktor, a także próbował swoich sił jako producent i scenarzysta. Sonnerfeld pełnił już natomiast tę samą rolę na planie takich obrazów jak "Ladykiller, czyli zabójczy kwintet" braci Coen, "Zaczarowana", "Małpy w kosmosie" oraz "Men in Black: International". Produkcja powstała na podstawie serii książek dla dzieci Lemony'ego Snicketa o tym samym tytule. Autor powieści pojawił się też gościnnie na planie serialu jako aktor.

Producentami wykonawczymi serialu zostali Cindy Holland, Brian Wright, Ted Biaselli, Daniel Handler, Rose Lam oraz Neil Patrick Harris. Ostatni z wymienionych jest jednocześnie jednym z głównych bohaterów produkcji. Za edycję odpowiedzialni byli Stuart Bass, Skip MacDonald oraz Steve Welch, natomiast kinemotografia to dzieło Bernarda Couture. Zdjęcia do serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" powstały w Vancouver w Kanadzie. Firmami odpowiedzialnymi za serial są Paramount Television, What is the Question? oraz Sonnerfeld Productions. Za dystrybucję odpowiedzialna jest platforma Netflix.

Seria niefortunnych zdarzeń – muzyka

W kwietniu 2016 roku ogłoszono, że Nick Urata został zatrudniony na planie "Serii niefortunnych zdarzeń" do stworzenia melodii do serialu. Po zaprezentowaniu pierwszego sezonu okazało się, że współpracował on z Danielem Handlerem, z którym skomponował motyw przewodni do serii zatytułowany "Look Away". Pomógł on również w tworzeniu tekstów, a piosenki z serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" cieszyły się wśród fanów sporym zainteresowaniem. Muzyka z serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" została stworzona przez Jamesa Newtona Howarda, który współtworzył melodie ze Svenem Faulconerem i Chrisem Baconem. W drugim sezonie produkcji jego rolę przejął Jim Dooley, który skomponował utwory do kolejnych 10 odcinków. Wykonawcą motywu przewodniego z serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" został Neil Patrick Harris.

Seria niefortunnych zdarzeń – recenzje

Recenzje serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" okazały się bardzo pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes seria uzyskała 94 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 81/100, co wskazuje na bardzo entuzjastyczny odzew od krytyków. Fanowskie opinie na temat serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" były równie pochlebne, a średnia ocena widzów w pierwszym z serwisów wyniosła 8,06/10. Drugi sezon serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" szybko poszła w ślady poprzedniej, zdobywając 100 proc. pozytywnych recenzji. Podobnie stało się w przypadku trzeciej serii. Choć platforma Netflix nie ujawnia oglądalności poszczególnych serii, to Symphony Technology Group ujawniło, że jeden z odcinków serialu obejrzało 4 miliony osób w ciągu pierwszego weekendu po premierze.

Seria niefortunnych zdarzeń – nagrody i nominacje

Serial "Seria niefortunnych zdarzeń" cieszyła się ogromną popularnością oraz doskonałymi recenzjami krytyków i fanów. Szybko zaowocowało to też wieloma nominacjami oraz wyróżnieniami, które otrzymała nie tylko sama seria, lecz także grający w niej aktorzy. Po raz pierwszy "Seria niefortunnych zdarzeń" została wyróżniona podczas Leo Awards, gdzie otrzymała statuetki z "najlepszy make-up w serii dramatycznej" i "najlepszą stylizację fryzur w serii dramatycznej". Niedługo potem serię nominowano do wielu nagród podczas Saturn Awards, Creative Arts Emmy Awards, Gold Derby TV Awards, Peabody Awards i 69th Primetime Emmy Awards. W 2019 roku serial otrzymał wyróżnienia podczas Artios Awards i Writers Guild of America Awards. Nominowano go też do statuetek podczas chociażby Kids' Choice Awards czy 70th Primetime Creative Arts Emmy Awards.

Seria niefortunnych zdarzeń – odcinki, sezony

Premiera serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" miała miejsce 13 stycznia 2017 roku, gdy udostępniono pierwsze 8 odcinków na platformie Netflix. Stanowiły one tym samym pierwszy sezon produkcji. Polska premiera serialu "Seria niefortunnych zdarzeń", zgodnie z polityką firmy Netflix, odbyła się tego samego dnia. Drugi sezon serii miał swoją premierę 30 marca 2018 roku i tym razem liczył 10 odcinków. Trzeci sezon serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" ukazał się 1 stycznia 2019 roku. Według stanu na lipiec 2019 roku powstało łącznie 35 odcinków serii, które zostały zebrane w trzy sezony. Odcinki serialu "Seria niefortunnych zdarzeń" dostępne są dla subskrybentów platformy Netflix. Zwiastun "Serii niefortunnych zdarzeń" udostępniono w sieci w listopadzie 2016 roku.

Seria niefortunnych zdarzeń (serial)
Tytuł oryginalny

A Series Of Unfortunate Events

Gatunek

akcji, dramat, familijny, serial

Kraj produkcji

USA

Data premiery

13.01.2017

Czas trwania odcinka

50 min.

Liczba sezonów

3

Reżyser
Muzyka
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e80yx
d1e80yx
d1e80yx