Trwa ładowanie...
d1pqsog

Duncan Laurence w "Dzień dobry TVN". Zwycięzca Eurowizji opowiedział o sobie i swojej muzyce

Duncan Laurence był gościem dzisiejszego "Dzień dobry TVN". Zwycięzca konkursu Eurowizji 2019 po raz pierwszy przybył do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duncan Laurence przyjechał z Holandii do Polski. Wygrał dla swojego kraju Eurowizję 2019, a w "Dzień dobry TVN" opowiedział o swojej muzyce.
Duncan Laurence przyjechał z Holandii do Polski. Wygrał dla swojego kraju Eurowizję 2019, a w "Dzień dobry TVN" opowiedział o swojej muzyce. (Materiały prasowe)
d1pqsog

Duncan Laurence wystąpił na scenie programu "Dzień dobry TVN", a w wywiadzie opowiedział o swoim pochodzeniu i największych idolach oraz zdradził, że jego muzyka trafiła w niecodzienne miejsce. Kiedyś był prześladowany w rodzinnym mieście. Czy stanie się wielką gwiazdą pop?

Chociaż ma dopiero 25 lat, jego życie zmieniło się nie do poznania. Duncan Laurence wygrał ze swoją piosenką "Arcade” tegoroczny konkurs Eurowizji. Młody piosenkarz pochodzi z Holandii i podróżuje teraz po Europie. Dziś odwiedził studio "Dzień dobry TVN". Magda Mołek i Marcin Meller pytali go o miejsce, z którego pochodzi, jakiej muzyki lubi słuchać i czy jakieś gwiazdy już się z nim kontaktowały.

Marcin Meller zapytał: "U nas Eurowizja bywa czasem narodowym problemem, a jak zareagowali Holendrzy, którzy są zwykle spokojni?". Duncan Laurence żartobliwie odpowiedział prowadzącemu "Dzień dobry TVN", że jego rodacy teraz nie są już spokojni i są z niego dumni. Kiedy wrócił z Tel-Awiwu, gdzie w tym roku odbwał się konkurs, powitali go fani wypełniający całe lotnisko. Przed konkursem Eurowizji natomiast rozpoznawały go tylko pojedyncze osoby.

Kiedyś był prześladowany. Muzyka stała się jego ucieczką i zarazem największą pasją. Duncan Laurence w "Dzień Dobry TVN" przyznał, że jego idolami są Amy Winehouse, Kurt Cobain i Nirvana, a także Elvis Presley. Zwycięzca Eurowizji 2019 dodał także, że podobał mu się występ Salvadora Sobrala w konkursie dwa lata temu. Młody piosenkarz z Portugalii wygrał Eurowizję w 2017 roku i niedawno także odwiedził nasz kraj.

d1pqsog

Lubi spokojne piosenki i z taką w tym roku wygrał, jednak dodał: "Bardzo podobają mi się takie show na Eurowizji, jakich było dużo w tym roku". Duncan Laurence przyznał też, że pisze piosenki dla innych wykonawców. Kilka lat temu skontaktował się z nim zespół… z Korei Południowej o nazwie TVXQ, który pożyczył jeden z jego utworów.

"Arcade" to piosenka, z którą Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019. Zaśpiewał ją także dla widzów "Dzień dobry TVN". Zachwyciła całą Europę 18 maja w finale konkursu, chociaż zdaniem jury lepszy utwór miała Szwecja. Młody piosenkarz wystąpił wcześniej w "The Voice of Holland", jednak nie udało mu się go wygrać. Teraz ma szansę, by zostać wielką gwiazdą.

d1pqsog

Podziel się opinią

Share

d1pqsog

d1pqsog