Drugi sezon "Rodu smoka" zacznie się brutalnie. Dziecko musi umrzeć

kadr z serialu "Ród smoka"
kadr z serialu "Ród smoka"
Źródło zdjęć: © mat.pras. HBO

19.09.2023 15:46, aktual.: 19.09.2023 18:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdjęcia do drugiej serii "Rodu smoka" ciągle trwają, ale wypłynął już tytuł premierowego odcinka. Jest cytatem z literackiego pierwowzoru serialu i na tej podstawie można wyobrazić sobie, co nastąpi. Poleje się krew niewiniątek.

W finale pierwszego sezonu prequelu "Gry o tron" doszło do tragedii, która będzie miała daleko idące konsekwencje. Syn Rhaenyry, Lucerys, wraz ze swoim smokiem zginął w nierównym pojedynku ze smoczycą dosiadaną przez Aemonda.

W książce George'a R.R.Martina "Ogień i krew" Deamon, kochanek Rhaenyry, wysyła do niej list, w którym otwarcie wyjawia swoje zamiary: "Oko za oko, syn za syna. Lucerys zostanie pomszczony".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W tym celu wysyła dwóch zabójców do Czerwonej Twierdzy. Na miejscu oprawcy każą królowej Helaenie wskazać, które z jej małych dzieci ma iść pod nóż. Ostatecznie mordują jedno z jej bliźniąt i uciekają z jego odciętą głową.

Należy się oczywiście spodziewać, że scenarzyści nie powielą wiernie tej historii i do zabójstwa któregoś z dzieci dojdzie w inny sposób, ale zemsta na pewno się dokona. Sugeruje to tytułu pierwszego odcinka, który jest cytatem z książki: "Syn za syna".

Informację tę ujawnił "Redanian Intelligence", powołując się na źródło w produkcji serialu. Poza tym serwis donosi, że zakończono już zdjęcia plenerowe i plan przeniesiono do studia. Premiera drugiego sezonu "Rodu smoka" przewidziana jest na lato 2024 r.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat "One Piece" Netfliksa, masakrujemy "Ślub od pierwszego wejrzenia""Żony Warszawy", a także rozwiązujemy "Problem trzech ciał" i innych nadchodzących ekranizacji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także