Trwa ładowanie...
d3lm7xy

Ciekawy wpis rodziny królewskiej. Subtelny komentarz do "The Crown"

Serial "The Crown" to prawdziwa gratka dla fanów rodziny królewskiej, a zwłaszcza poszukiwaczy ciekawostek na temat życia królowej Elżbiety i jej bliskich. Jedną z nich przybliżono nawet na profilu "rojalsów" na Instagramie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Historia królewskich znaczków jest bardzo ciekawa
Historia królewskich znaczków jest bardzo ciekawa (ONS.pl)
d3lm7xy

Serial "The Crown" podbił serca międzynarodowej publiczności. Śledzących z zapartym tchem życiowych perypetii królowej nie brakuje. Nie brakuje też takich, którzy z pewnością skrupulatnie porównują wątki w serialu z prawdziwymi wydarzeniami.

Obecnie możemy obejrzeć trzeci sezon hitowego serialu (w przygotowaniu jest już czwarty). Do jednej ze scen tym razem w subtelny sposób odniosła się sama rodzina królewska.

Zobacz wideo: "The Crown" 3 Netfliksa. Helena Bonham Carter opowiada o tym, jak rozmawiała z księżniczką przez medium

Chodzi o scenę, w której królowa Elżbieta II ogląda znaczki pocztowe ze swoim wizerunkiem. Ciekawe już są same kulisy jej powstawania. Znaczki zostały wykonane na potrzeby filmu i są z wizerunkami aktorek, które wcielają się w role królowej.

d3lm7xy

Niedługo po tym, jak sezon pojawił się na Netfliksie, a w tym trzeci odcinek ze wspomnianą sceną, na Instagramie rodziny królewskiej ... pojawił się wpis na temat królewskich znaczków. W poście wyjaśniono, jak powstawały.

Co ciekawe, by wykonać pierwsze znaczki z Elżbietą II, fotograf musiał wykonać aż 59 ujęć profilu królowej. Za najsłynniejszy z nich uznaje się dziś znaczek z 1967 r. Ostatnie zaś zostały wyprodukowane w 2006 r. ( z okazji 80. urodzin królowej) i w 2013 r. (z okazji 60. rocznicy koronacji Jej Królewskiej Mości).

Choć wpis nawiązywał do odwiedzin królowej w Królewskim Związku Filatelistycznym, to trudno oprzeć się wrażeniu, że krótka lekcja o królewskich znaczkach ma sporo wspólnego także z serialem. Zwłaszcza, że do tej pory rodzina królewska nie odnosiła się oficjalnie do produkcji.

Oglądacie "The Crown"?

d3lm7xy

Podziel się opinią

Share

d3lm7xy

d3lm7xy