Trwa ładowanie...
ycipk-44jb53

Ciekawy wpis rodziny królewskiej. Subtelny komentarz do "The Crown"

Serial "The Crown" to prawdziwa gratka dla fanów rodziny królewskiej, a zwłaszcza poszukiwaczy ciekawostek na temat życia królowej Elżbiety i jej bliskich. Jedną z nich przybliżono nawet na profilu "rojalsów" na Instagramie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Historia królewskich znaczków jest bardzo ciekawa
Historia królewskich znaczków jest bardzo ciekawa (ONS.pl)
ycipk-44jb53

Serial "The Crown" podbił serca międzynarodowej publiczności. Śledzących z zapartym tchem życiowych perypetii królowej nie brakuje. Nie brakuje też takich, którzy z pewnością skrupulatnie porównują wątki w serialu z prawdziwymi wydarzeniami.

Obecnie możemy obejrzeć trzeci sezon hitowego serialu (w przygotowaniu jest już czwarty). Do jednej ze scen tym razem w subtelny sposób odniosła się sama rodzina królewska.

Zobacz wideo: "The Crown" 3 Netfliksa. Helena Bonham Carter opowiada o tym, jak rozmawiała z księżniczką przez medium

ycipk-44jb53

Chodzi o scenę, w której królowa Elżbieta II ogląda znaczki pocztowe ze swoim wizerunkiem. Ciekawe już są same kulisy jej powstawania. Znaczki zostały wykonane na potrzeby filmu i są z wizerunkami aktorek, które wcielają się w role królowej.

Niedługo po tym, jak sezon pojawił się na Netfliksie, a w tym trzeci odcinek ze wspomnianą sceną, na Instagramie rodziny królewskiej ... pojawił się wpis na temat królewskich znaczków. W poście wyjaśniono, jak powstawały.

ycipk-44jb53

Co ciekawe, by wykonać pierwsze znaczki z Elżbietą II, fotograf musiał wykonać aż 59 ujęć profilu królowej. Za najsłynniejszy z nich uznaje się dziś znaczek z 1967 r. Ostatnie zaś zostały wyprodukowane w 2006 r. ( z okazji 80. urodzin królowej) i w 2013 r. (z okazji 60. rocznicy koronacji Jej Królewskiej Mości).

Choć wpis nawiązywał do odwiedzin królowej w Królewskim Związku Filatelistycznym, to trudno oprzeć się wrażeniu, że krótka lekcja o królewskich znaczkach ma sporo wspólnego także z serialem. Zwłaszcza, że do tej pory rodzina królewska nie odnosiła się oficjalnie do produkcji.

Oglądacie "The Crown"?

Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-44jb53

ycipk-44jb53
ycipk-44jb53