Trwa ładowanie...

Burza po materiale "Uwagi!" TVN. Dyrekcja szpitala mówi o nierzetelnym dziennikarstwie

Jeden z ostatnich materiałów programu TVN "Uwaga!" dotyczył braku personelu na nocnych zmianach w szpitalu w Poznaniu. Dyrekcja placówki jest oburzona reportażem. Sam dyrektor określił go "haniebnym".

Szpital w Poznaniu reaguje na materiał TVNSzpital w Poznaniu reaguje na materiał TVNŹródło: PAP
d1lo8en
d1lo8en

W programie TVN "Uwaga!" pojawił się materiał dotyczący poznańskiego szpitala miejskiego im. J. Strusia, który jest największą i najważniejszą placówką zajmującą się chorymi na COVID-19 na terenie Wielkopolski. Według reportażu na nocnych zmianach w szpitalu nie ma pracowników i nikt nie zajmuje się chorymi. Starszy mężczyzna leżał skulony na podłodze, a jeden pacjent przez półtora tygodnia nie miał robionej dializy mimo złego stanu zdrowia. Taki obraz oburzył władze placówki.

Dyrektor szpitala dr Bartłomiej Gruszka stwierdził, że materiał "Uwagi!" TVN jest haniebny i zmanipulowany, więc podejmie w takiej sytuacji odpowiednie kroki prawne. Skierował już sprawę do prokuratury, poinformował Radę Etyki Mediów (REM), Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) oraz skierował protest do zarządu TVN i wydawcy programu.

Najgłupsze wypowiedzi gwiazd o koronawirusie

W specjalnym liście "Do Przyjaciół Szpitala Strusia" dr Gruszka podziękował wszystkim osobom związanym z placówką, że stanowią jedność. "Razem solidarnie wyraziliśmy krzyczący protest przeciw treściom medialnym sprzecznym z etyką dziennikarską, ale przede wszystkim sprzecznym z interesem państwa i społeczeństwa. Protestujemy przeciw nierzetelnemu dziennikarstwu, kreującemu nieprawdziwy i haniebny wizerunek Szpitala i jego Pracowników" - czytamy.

Dyrektor szpitala nawołuje też, żeby pokazać, że placówka utrzymuje "niezmiennie wysoki standard opieki medycznej".

d1lo8en

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zapowiedział kontrolę placówki, informując o skargach od pacjentów.

Pacjenci szpitala w Poznaniu: W nocy jesteśmy sami. Ludzie umierają (UWAGA! TVN)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lo8en
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lo8en