Trwa ładowanie...
dud7wk5

Wpadka TVN. Uwierzyli w żart, teraz się tłumaczą

Prezenterka TVN24 komentowała odejście Lecha Kołakowskiego z PiS-u. Przy okazji telewizja pokazała fejkowy tweet. Teraz się tłumaczy.
Share
TVN24 zaliczyło wpadkę
TVN24 zaliczyło wpadkęŹródło: kadr z programu
dud7wk5

Lech Kołakowski, zawieszony poseł PiS, poinformował, że odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości. Komentując tę sytuację TVN24 zaliczyło wpadkę. Na Twitterze pojawił się wpis podpisany nazwiskiem Lecha Kołakowskiego o treści: "Szanowni Państwo, moja decyzja o opuszczeniu Prawa i Sprawiedliwości podyktowana jest troską o Polskę, której poświęciłem całe swoje dotychczasowe życie. PiS przestało być partią prawicową, a stało się ugrupowaniem neomarksistowskim. Na to nie ma zgody wśród Polaków". Tweet był fejkiem, co nietrudno było zweryfikować po adresie konta.

Nie zauważył tego jednak Stanisław Karczewski, który, myśląc że odpowiada prawdziwemu Lechowi Kołakowskiemu, napisał: "Lechu. Przemyśl w spokoju. Weź urlop tygodniowy. Nasi przeciwnicy wypowiedzieli nam wojnę. I to jest prawdziwa wojna, wojna o fundamentalne wartości. Na wojnie nie ma remisów. Wygrywa jedna strona, bądź druga. Zawsze byłeś po właściwej i niech tak pozostanie".

Stacja TVN24 również nie zauważyła, że tweet podpisany nazwiskiem Kołakowskiego był fejkowy i skomentowała wszystko jako wymianę zdań dwóch polityków.

Teraz stacja tłumaczy się z wpadki. Na Twitterze zamieściła wpis: "O godz. 10.31 zacytowaliśmy na antenie wpis na Twitterze byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Wpis odpowiadał na tweet, którego autorem nie był poseł Lech Kołakowski. O godz. 10.51 sprostowaliśmy błąd, za który przepraszamy".

Lech Kołakowski odchodzi z PiS. Komentarz Roberta Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dud7wk5

Podziel się opinią

Share
dud7wk5
dud7wk5