Trwa ładowanie...

"Burmistrz spełnił swoje groźby". Sylwester TVP wraca do Zakopanego?

Wszystko wskazuje na to, że "Sylwester Marzeń" wraca do Zakopanego. Wirtualne Media podają, że "stosowne decyzje już zapadły". Jak zwykle nie brakuje mieszkańców, którzy załamują ręce.

Sylwester 2019 w Zakopanem. Mieszkańców czeka powtórka

Sylwester 2019 w Zakopanem. Mieszkańców czeka powtórka Źródło: East News, fot: Pawel Murzyn
d10db5x
d10db5x

"Sylwester Marzeń" TVP w Zakopanem stał się małą tradycją, choć przerwała ją na rok pandemia koronawirusa. W 2020 r. telewizja publiczna nie zrezygnowała z sylwestrowej imprezy - przeniosła ją jedynie do Ostródy. Sylwestra na antenie TVP 2 oglądało wtedy średnio 4,88 mln widzów. To o 37 tys. osób mniej niż imprezę w Zakopanem z 2019 r. Jak będą prezentować się wyniki oglądalności koncertu wieńczącego 2021 rok? Wszystko wskazuje na to, że TVP wraca do Zakopanego, który przyniósł jej sporo szczęścia, jeśli chodzi o liczby.

Wirtualne Media ustaliły, że publiczny nadawca zorganizuje "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem, a scena jest już budowana na Równi Krupowej w centrum miasta.

Zobacz: Chcesz wyjechać na Sylwestra? Lepiej się pospiesz. „Nawet 8 tys. za noc”

"W tym roku decyzja o jego organizacji zapadła wyjątkowo późno, ponieważ zarówno władze Zakopanego, jak i TVP czekali na rozwój sytuacji pandemicznej" - czytamy. Na decyzję włodarzy telewizji i miasta miały wpłynąć prognozy przygotowywane przez Ministerstwo Zdrowia, które wyliczyło, że szczyt czwartej fali pandemii mamy mieć w Polsce w pierwszej połowie grudnia, natomiast w okolicach sylwestra sytuacja ma wyglądać już nieco lepiej.

d10db5x

Urzędnicy ratusza potwierdzili, że zawarto już umowę z Telewizją Polską na zorganizowanie imprezy. TVP jeszcze wstrzymuje się z potwierdzeniem tych doniesień. W połowie grudnia ma być zorganizowana konferencja prasowa, gdy już będą dopięte umowy z artystami.

- "Sylwester Marzeń" za każdym razem był ogromną promocją naszego miasta nie tylko w Polsce, ale także za granicą, co przełożyło się na znaczący wzrost ruchu turystycznego. Skorzystali na tym mieszkańcy i przedsiębiorcy - przekazała w rozmowie z WM Anna Karpiel-Semberecka z Urzędu Miasta w Zakopanem.

To, czy mieszkańcy skorzystali z obecności imprezowej machiny TVP, w wątpliwość podaje redakcja "Tygodnika Podhalańskiego".

"Burmistrz Zakopanego spełnił swoje groźby. Na Równi Krupowej budują scenę pod Sylwestra Marzeń. Skoro nie jesteśmy już zimową i narciarską stolicą Polski, będziemy stolicą disco polo. - Znowu będą sikać pod naszym blokiem - mówi Magda, mieszkanka osiedla obok Równi" - piszą w tweecie.

d10db5x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10db5x