Bolesne wyznanie Piotra Swenda z "Klanu". "Wyzwali mnie od najgorszego"

Piotr Swend - aktor serialu "Klan"
Piotr Swend - aktor serialu "Klan"
Źródło zdjęć: © YouTube

18.01.2024 12:22, aktual.: 18.01.2024 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotr Swend znany jest szerszej publiczności jako Maciek z "Klanu". Aktor przez prawie całe swoje życie gra w serialu TVP. Prężnie działa też w teatrze. W czwartek 18 stycznia pojawił się w "Pytaniu na śniadanie". Opowiedział m.in. o tym, czym aktualnie się zajmuje. Nie zabrakło również bardzo osobistego i nad wyraz przykrego wyznania.

Aktor ma dziś 34 lata. Widzowie doskonale znają go z serialu "Klan", gdzie wciela się w postać Maćka. Mężczyzna ma zespół Downa i od lat stara się oswajać Polaków z tym zagadnieniem. Poza produkcją TVP Piotr prężnie działa też w teatrze i niesamowicie gra na fortepianie, co niejednokrotnie udowodnił w telewizji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Gram samego siebie Maćka i jestem bardzo doświadczony, bo mam kontakt z widzami, ze sceną, ze scenografami i strojami - powiedział aktor w "Pytaniu na śniadanie". W "Klanie" gra przez większość swojego życia. W czwartek 18 stycznia w śniadaniówce zdradził, jak dostał się do produkcji.

- Chodziłem do szkoły podstawowej z moją siostrą bliźniaczką Asią. Osoby z obsługi technicznej filmowej przyjechały i pani Teresa powiedziała: "Piotr bardzo nadaje się do filmu". Potem przyjechałem na miejsce i uczyłem się tekstu z aktorami.

W wywiadzie, który przeprowadził Mateusz Szymkowiak, Piotr Swend przyznał, że rola w serialu przyniosła mu popularność. Aktor lubi spotykać się z ludźmi i zbijać z nimi przysłowiowe "piątki". Jednak nie zawsze przechodnie reagują na niego pozytywnie.

- Pamiętam, to było w autobusie. Było trzech panów w kapturach. Wyzwali mnie od najgorszego. Złości mnie to, dlaczego ja jestem poniżany przez grupkę dresiarzy - opowiedział aktor. Na sam koniec dodał, że marzy o tym, aby być "muzykiem, aktorem i szczęśliwym chłopakiem".

Wywiad w "Pytaniu na śniadanie" spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony widzów. Chętnie komentowali go na facebookowym profilu telewizji śniadaniowej. Nie zabrakło słów wsparcia dla Piotra i wyrazów uznania.

"Ty zawsze uśmiechnięty i pozytywny. Zawsze taki bądź", "Jesteś Świetnym aktorem brawo", "Piotr jesteś Wielki".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także