Rozrywka"Big Brother": uczestnicy pierwszej edycji znów na ekranach. Co u nich słychać?

"Big Brother": uczestnicy pierwszej edycji znów na ekranach. Co u nich słychać?

Kultowe reality show już wiosną powróci na ekrany w odświeżonej wersji. Zanim jednak TVN będzie mógł się pochwalić nową odsłoną programu, postanowił przypomnieć pierwszą edycję i jej bohaterów. Jak się zmienili i co u nich słychać?

"Big Brother": uczestnicy pierwszej edycji znów na ekranach. Co u nich słychać?
Źródło zdjęć: © East News
Urszula Korąkiewicz

06.02.2019 | aktual.: 06.02.2019 14:29

"Big Brother" to prawdziwy telewizyjny ewenement. Gdy program zadebiutował w 2001 r., wywołał wielkie emocje. Nic dziwnego. Wcześniej w rodzimej telewizji podobnego show nie było. Produkcja jako pierwsza przekroczyła granicę tabu i z kamerami weszła w świat mieszkańców domu Wielkiego Brata. Widzów elektryzowało podglądanie, wyłapywanie niuansów, przyglądanie się relacjom między bohaterami. To także oni za pomocą smsów i telefonów decydowali o tym, kto na dłużej zagości na ekranach, a kto odpadnie z programu. Uczestnicy pierwszej edycji zyskali ogromną popularność i sympatię widzów. Jak potoczyły się ich losy i co robią dziś? Rąbka tajemnicy uchylili w "Dzień dobry TVN".

Zwycięzcą pierwszej edycji reality show był Janusz Dzięcioł. Skromny komendant straży miejskiej w Świeciu pokonał w 2001 roku pozostałych mieszkańców domu w Sękocinie i zgarnął nagrodę główną (500 tys. zł). Zyskał wówczas największą sympatię współuczestników show, jak i widzów przed telewizorami. Po sukcesie w programie wykorzystał swoją popularność, by zaistnieć w polityce. Najpierw był radnym i wiceprzewodniczącym rady miejskiej w Grudziądzu, później został posłem na sejm VI i VII kadencji. Dziś, jak przyznaje, cieszy się życiem rodzinnym i spełnia w roli dziadka (ma dwie wnuczki w wieku 9 i 11 lat). - Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy i spełniony – mówił w "Dzień dobry TVN".

Manuela Michalak, która również gościła w śniadaniowym programie TVN, w pierwszej edycji zajęła drugie miejsce. Dzięki pogodnemu usposobieniu i poczuciu humoru zaistniała jako jedna z najbardziej lubianych postaci show. Zdobyte doświadczenie wykorzystała później, prowadząc w TVN-ie inny program, "Maraton uśmiechu". Co dziś u niej słychać? Od 16 lat jest mężatką, mieszka w Luboniu koło Poznania, prowadzi własną firmę i salon fryzjerski. Co więcej, jak można było się dowiedzieć z "Dzień Dobry TVN", w zeszłym roku ukończyła psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i jest w trakcie pisania pracy magisterskiej. Wspominając udział w programie, wyznała: - Ja, idąc do programu, poszłam po przygodę i to otrzymałam. To była przygoda życia i tego życzę uczestnikom.

W studiu „Dzień Dobry TVN” nie zabrakło także Piotra Gulczyńskiego. Słynny Gulczas został okrzyknięty przez widzów jednym z najprzystojniejszych uczestników programu. Niedługo po zakończeniu programu zręcznie wykorzystał swoje pięć minut. Napisał książkę "Tajemnice domu w Sękocinie", zagrał w filmie "Gulczas, a jak myślisz?" i teledysku Małgorzaty Ostrowskiej "Śmierć dyskotece". Jak można było dowiedzieć się z "Dzień Dobry TVN", spełnia się obecnie jako ojciec i mąż. Ma 20-letniego syna z poprzedniego małżeństwa, od 10 lat ma żonę Magdę, z którą wychowuje 7-letnią córkę, Nadię.

Przypomnijmy, że format "Big Brothera" stworzyła holenderska firma Endemol, a pierwszą edycję zrealizowano w 1999 roku. Emitowany w dziesiątkach krajów program doczekał się statusu kultowej produkcji. Do Polski format dotarł w 2001 roku za sprawą telewizji TVN. Stacja stworzyła 3 edycje, które cieszyły się ogromną popularnością. W 2007 roku program wskrzesiło TV4, ale po dwóch edycjach zdjęło go z ramówki. Teraz program wraca do pierwotnej stacji. Wiosną będzie można go zobaczyć na antenie TVN 7.

Pamiętacie bohaterów pierwszej edycji "Big Brothera"?

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)