Rozrywka"Big Brother": uczestnicy pierwszej edycji znów na ekranach. Co u nich słychać?

"Big Brother": uczestnicy pierwszej edycji znów na ekranach. Co u nich słychać?

"Big Brother": uczestnicy pierwszej edycji znów na ekranach. Co u nich słychać?
Źródło zdjęć: © East News
Urszula Korąkiewicz

06.02.2019 13:00, aktual.: 06.02.2019 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kultowe reality show już wiosną powróci na ekrany w odświeżonej wersji. Zanim jednak TVN będzie mógł się pochwalić nową odsłoną programu, postanowił przypomnieć pierwszą edycję i jej bohaterów. Jak się zmienili i co u nich słychać?

"Big Brother" to prawdziwy telewizyjny ewenement. Gdy program zadebiutował w 2001 r., wywołał wielkie emocje. Nic dziwnego. Wcześniej w rodzimej telewizji podobnego show nie było. Produkcja jako pierwsza przekroczyła granicę tabu i z kamerami weszła w świat mieszkańców domu Wielkiego Brata. Widzów elektryzowało podglądanie, wyłapywanie niuansów, przyglądanie się relacjom między bohaterami. To także oni za pomocą smsów i telefonów decydowali o tym, kto na dłużej zagości na ekranach, a kto odpadnie z programu. Uczestnicy pierwszej edycji zyskali ogromną popularność i sympatię widzów. Jak potoczyły się ich losy i co robią dziś? Rąbka tajemnicy uchylili w "Dzień dobry TVN".

Zwycięzcą pierwszej edycji reality show był Janusz Dzięcioł. Skromny komendant straży miejskiej w Świeciu pokonał w 2001 roku pozostałych mieszkańców domu w Sękocinie i zgarnął nagrodę główną (500 tys. zł). Zyskał wówczas największą sympatię współuczestników show, jak i widzów przed telewizorami. Po sukcesie w programie wykorzystał swoją popularność, by zaistnieć w polityce. Najpierw był radnym i wiceprzewodniczącym rady miejskiej w Grudziądzu, później został posłem na sejm VI i VII kadencji. Dziś, jak przyznaje, cieszy się życiem rodzinnym i spełnia w roli dziadka (ma dwie wnuczki w wieku 9 i 11 lat). - Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy i spełniony – mówił w "Dzień dobry TVN".

Manuela Michalak, która również gościła w śniadaniowym programie TVN, w pierwszej edycji zajęła drugie miejsce. Dzięki pogodnemu usposobieniu i poczuciu humoru zaistniała jako jedna z najbardziej lubianych postaci show. Zdobyte doświadczenie wykorzystała później, prowadząc w TVN-ie inny program, "Maraton uśmiechu". Co dziś u niej słychać? Od 16 lat jest mężatką, mieszka w Luboniu koło Poznania, prowadzi własną firmę i salon fryzjerski. Co więcej, jak można było się dowiedzieć z "Dzień Dobry TVN", w zeszłym roku ukończyła psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i jest w trakcie pisania pracy magisterskiej. Wspominając udział w programie, wyznała: - Ja, idąc do programu, poszłam po przygodę i to otrzymałam. To była przygoda życia i tego życzę uczestnikom.

W studiu „Dzień Dobry TVN” nie zabrakło także Piotra Gulczyńskiego. Słynny Gulczas został okrzyknięty przez widzów jednym z najprzystojniejszych uczestników programu. Niedługo po zakończeniu programu zręcznie wykorzystał swoje pięć minut. Napisał książkę "Tajemnice domu w Sękocinie", zagrał w filmie "Gulczas, a jak myślisz?" i teledysku Małgorzaty Ostrowskiej "Śmierć dyskotece". Jak można było dowiedzieć się z "Dzień Dobry TVN", spełnia się obecnie jako ojciec i mąż. Ma 20-letniego syna z poprzedniego małżeństwa, od 10 lat ma żonę Magdę, z którą wychowuje 7-letnią córkę, Nadię.

Przypomnijmy, że format "Big Brothera" stworzyła holenderska firma Endemol, a pierwszą edycję zrealizowano w 1999 roku. Emitowany w dziesiątkach krajów program doczekał się statusu kultowej produkcji. Do Polski format dotarł w 2001 roku za sprawą telewizji TVN. Stacja stworzyła 3 edycje, które cieszyły się ogromną popularnością. W 2007 roku program wskrzesiło TV4, ale po dwóch edycjach zdjęło go z ramówki. Teraz program wraca do pierwotnej stacji. Wiosną będzie można go zobaczyć na antenie TVN 7.

Pamiętacie bohaterów pierwszej edycji "Big Brothera"?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (153)
Zobacz także