Trwa ładowanie...

Ostra wymiana zdań w "Pytaniu na Śniadanie". Nowakowska dolewała oliwy do ognia

Jednym z tematów niedzielnego wydania "Pytania na śniadanie" był system ocen z zachowania w szkole. Pomiędzy gośćmi w studiu rozgorzała gorąca dyskusja, która niezwłocznie przerodziła się w kłótnię. Sytuacja ta zdawała się nie przeszkadzać Idzie Nowakowskiej, która wręcz nie kryła zadowolenia z wybuchu konfrontacji.

W studiu "Pytania na śniadanie" wybuchła awantura. Idzie Nowakowskiej taki obrót spraw przypadł do gustuW studiu "Pytania na śniadanie" wybuchła awantura. Idzie Nowakowskiej taki obrót spraw przypadł do gustuŹródło: KAPIF, fot: KAPIF.pl
d2hhuf6
d2hhuf6

Sobotnie wydanie śniadaniowego programu publicznego nadawcy poprowadzili Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. W niedzielę znany i lubiany duet zastąpili Ida Nowakowska i Tomasz Wolny. W związku ze zbliżającym się ku końcowi semestrem szkolnym, prowadzący nie stronili od tematów z nim związanych. Jednymi z gości śniadaniówki była mama trójki dzieci, nauczyciel oraz psycholog.

W studiu rozgorzała dyskusja, na temat sposobu wystawiania uczniom ocen z zachowania. Kwestia budzi w polskim społeczeństwie niemałe kontrowersje, a zdania w sprawie systemu oceniania są podzielone. Nic więc dziwnego, że wkrótce w studiu także wybuchł gorący spór.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ida Nowakowska o związku Cichopek i Kurzajewskiego

Matka trójki dzieci była zdania, że oceny z zachowania powinny mieć wyłącznie charakter opisowy i w związku z tym należy zlikwidować krzywdzącą według niej skalę numeryczną. Nauczyciel zajął z kolei odmienne stanowisko. Stwierdził, że wystawianie ocen z zachowania jest formą przygotowania dzieci, które w przyszłości poddawane będą rozmaitym ocenom.

d2hhuf6

Konfrontacja dwóch odrębnych opinii coraz bardziej się zaogniała, a Ida Nowakowska nie kryła zadowolenia z takiego obrotu spraw. Powiedziała o tym wprost. - Już się Państwo nie zgadzają, co ja lubię w naszym programie - przyznała na antenie.

Rozładować napięcie postanowił Tomasz Wolny, który oddał głos pani psycholog. Ta wzbogaciła dyskusję o ekspercką wiedzę. - Nasza tożsamość powstaje na podstawie informacji z zewnątrz, tego, jak jesteśmy oceniani, ale i tych z wewnątrz (...) Ocenianie jest tematem bardzo drażliwym, ponieważ trzeba wywarzyć, czy niektóre zachowania wymagają karania, czy niekoniecznie - tłumaczyła.

To nie pierwszy raz, gdy w "Pytaniu na śniadanie" wybuchła awantura związana ze szkolnymi tematami. W tym roku na kanapie w śniadaniówce gościł prawnik Marcin Kruszewski, znany szerszej publiczności jako Prawo Marcina, dyrektor szkoły i zeszłoroczna maturzystka. Ci ostatni wdali się w ostrą polemikę na temat roli nauczyciela w szkole.

d2hhuf6

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Zabójcy" Davida Finchera, "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem oraz ostatnim sezonie "The Crown", gdzie, spoiler, ginie księżna Diana. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

d2hhuf6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hhuf6