Trwa ładowanie...

Andrzej Seweryn nie hamował się na scenie. Wulgarnie zwrócił się do Kremla

- Russkij wojennyj korabl, idi na ch...j! – krzyknął Andrzej Seweryn ze sceny, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Takimi występami przechodzi się do historii.

Andrzej Seweryn występ zakończył wezwaniem skierowanym do Kremla: "Idi na ch...j"!Andrzej Seweryn występ zakończył wezwaniem skierowanym do Kremla: "Idi na ch...j"!Źródło: Player.pl
d1g93fz
d1g93fz

W niedzielę 20 marca w łódzkiej Atlas Arenie odbył się charytatywny koncert "Razem z Ukrainą" organizowany przez stację TVN i Polską Akcję Humanitarną. Celem przedsięwzięcia była zbiórka pieniędzy na rzecz walczących na froncie i uciekających z Ukrainy.

- Witamy widzów w 50 krajach świata. Dedykujemy ten koncert wszystkim, którzy walczą o wolny świat - powiedziała Alina Makarczuk, gdy po raz pierwszy pojawiła się na scenie z drugim współprowadzącym - Marcinem Prokopem.

Na scenie zaprezentowali się artyści z Polski i Ukrainy. Występy muzyczne i wokalne były przeplatane poezją. Pierwszy fragment recytatorski otworzyła Ludymiła Smorodina z wierszem Tarasa Szewczenki "Testament" z 25 grudnia 1845 r.

d1g93fz

Po polsku ten sam utwór recytował Andrzej Seweryn, który swój występ zakończył mocnym wezwaniem skierowanym do Kremla. - Rok 2022. Russkij wojennyj korabl, idi na ch...j! - krzyknął aktor ze sceny.

Przypominamy, że cytat, którym posłużył się Andrzej Seweryn, pochodzi z odpowiedzi obrońców Ostriw Zmijinyj, czyli Wyspy Węży, na wezwanie Rosjan do poddania się, który rozpowszechnił się w trakcie rosyjskiej inwazji w Ukrainie.

Polskie gwiazdy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dają przykład innym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1g93fz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1g93fz