Andrzej Duda pogratulował Bidenowi. Jakub Żulczyk krytykuje prezydenta

Andrzej Duda został skrytykowany za gratulacje dla Bidena.
Andrzej Duda został skrytykowany za gratulacje dla Bidena.
Źródło zdjęć: © ONS

08.11.2020 10:02, aktual.: 02.03.2022 07:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybory w Stanach to najgorętszy temat ostatnich dni. Teraz, już po ogłoszeniu wyników, świat wysyła gratulacje dla nowego prezydenta USA. Również Andrzej Duda napisał kilka słów. Spotkał się jednak z krytyką. I to bardzo ostrą.

Wybory prezydenckie w USA to temat, który emocjonuje niemal cały świat. Przywódcy poszczególnych państw z niecierpliwością czekali na wybór Amerykanów. W końcu wszystko stało się jasne - Donald Trump musi wynieść się z Białego Domu. Prezydentem został wybrany Joe Biden (choć wynik jeszcze nie jest oficjalny). Teraz wszyscy zastanawiają się nad tym, jak będzie wyglądać jego polityka i jakie wybory podejmie. Zanim jednak to się stanie, należy przesłać mu serdeczne gratulacje.

Andrzej Duda - głowa państwa polskiego, za pośrednictwem Twittera także przesłał Bidenowi kilka ciepłych słów. Prezydent Polski pogratulował Bidenowi skutecznej kampanii i zwycięstwa. Dodał również, że czeka na nominację nowego prezydenta USA przez Kolegium Elektorskie. Wyraził nadzieję na zacieśnienie stosunków polsko-amerykańskich.

I choć wypowiedź Andrzeja Dudy wydaje się miłym gestem, który mógłby zostać dobrze odebrany, prezydent spotkał się z krytyką. Błąd wytknął mu Jakub Żulczyk.

"Jestem absolwentem american studies na Uniwersytecie Jagiellońskim w stopniu magistra. Co prawda polityka USA i sprawy tego kraju dzisiaj są jedynie moim hobby, ale nigdy nie słyszałem, aby w amerykańskim procesie wyborczym było coś takiego, jak 'nominacja przez Kolegium Elektorskie'. Biden wygrał wybory" - skomentował wypowiedź prezydenta Jakub Żulczyk.

ZOBACZ TEŻ: Zaskakujący Donald Trump. Tego nie wiesz o prezydencie USA

Te słowa Żulczyka nie wzbudziły jednak aż takiego poruszenia, jak to, co napisał na samym końcu. Jednym, krótkim zdaniem podsumował, co myśli o prezydencie Polski: "Andrzej Duda jest deb...em" - napisał bez ogródek.

Internauci w większości gratulowali Żulczykowi odwagi i popierali jego stanowisko. Co niektórzy natomiast twierdzili, że każdy zasługuje na szacunek, a słowa pisarza były zbyt ostre. Po której stronie stajecie wy?

Przypominamy, że Jakub Żulczyk jest pisarzem. W 2014 r. wydał "Ślepnąc od świateł". Na podstawie książki powstał świetnie oceniany serial. Żulczyk współtworzył również scenariusz "Belfra".

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (834)
Zobacz także