"Ameryka da się lubić": Ida Nowakowska odpowiada na zarzuty Moniki Zamachowskiej

"Ameryka da się lubić": Ida Nowakowska odpowiada na zarzuty Moniki Zamachowskiej
Źródło zdjęć: © ONS

26.05.2020 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Była prowadząca programu "Europa da się lubić" wbiła szpilę ekipie nowego show TVP. Nowa gwiazda stacji nie pozostała dłużna Zamachowskiej.

Monika Zamachowska przez blisko 25 lat pracowała w Telewizji Polskiej. Po nagłym odsunięciu jej od prowadzenia "Pytania na śniadanie" dziennikarka nie szczędzi słów krytyki wobec byłego pracodawcy.

Niedawno TVP2 pochwaliła się nowym programem "Ameryka da się lubić". Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 6 czerwca. Ten pomysł nie spodobał się Monice Zamachowskiej.

"Gdy rok temu TVP postanowiła wznowić program 'Europa da się lubić', moi mądrzejsi koledzy ostrzegali: to skrajny koniunkturalizm i cynizm. Chodzi wyłącznie o to, żeby PiS wygrało eurowybory. A ja wierzyłam, że tli się wciąż w mojej telewizji poczucie misji, potrzeba podnoszenia wiedzy i świadomości w odbiorcach. Rok później Europa już nie da się lubić. Teraz z rozkoszą wpadamy w objęcia Donalda (Trumpa - przyp. red.). Program robi już inna ekipa, niestety dobrze mi znana. Mam taki apel do moich wspaniałych amerykańskich kolegów i koleżanek mieszkających w Polsce: zostańcie w domu. Wyjdzie wam na zdrowie" - apelowała na Instagramie.

Prowadząca programu "Ameryka da się lubić" Ida Nowakowska była bardzo zaskoczona słowami byłej koleżanki z pracy. Słusznie stwierdziła, że dziwnym jest krytykować coś, czego się jeszcze nie widziało.

- Wręcz nie mogę uwierzyć, że ktoś może nawoływać do bojkotu programu, tylko dlatego, że w nim nie występuje lub go nie prowadzi. Ale wiem jedno, że nie jest to w amerykańskim stylu. Spędziłam w Stanach połowę swojego życia. Ameryka nauczyła mnie tolerancji, ale to, co cenię w Polsce, to takie bardzo ważne Polaków przesłanie 'zło dobrem zwyciężaj', staram się tak postępować - powiedziała w rozmowie z portalem plejada.pl.

Przypomnijmy, że Ida Nowakowska ukończyła studia aktorskie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles oraz tańczyła w prestiżowym Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W trakcie studiów poznała swojego przyszłego męża, Amerykanina Jacka Herndona, którego poślubiła w 2015 r. Para żyje w związku na odległość.

Idzie Nowakowskiej daleko do krytykowania programu "Europa da się lubić". Ma nadzieję, że nowy format odniesie podobny sukces.

- Myślę, że widzowie świetnie bawili się i dowiedzieli się dużo o Europie, a teraz jest to bardzo dobry pomysł, aby dowiedzieć się wielu rzeczy o Ameryce i aby naszymi gośćmi mogli być Amerykanie. Szczególnie teraz, kiedy zostały zniesione wizy - wyjaśniła.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (68)
Zobacz także