Alicja Resich była szefową "Pytania na śniadanie". Tak ocenia los Cichopek i Kurzajewskiego

Alicja Resich oceniła zmiany w "Pytaniu na śniadanie". Szczególnie żal jej jednego duetu
Alicja Resich oceniła zmiany w "Pytaniu na śniadanie". Szczególnie żal jej jednego duetu
Źródło zdjęć: © AKPA

25.01.2024 08:45, aktual.: 25.01.2024 09:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alicja Resich przed laty prowadziła i kierowała telewizją śniadaniową. Dawna szefowa "Pytania na śniadanie" oceniła dzisiejszą rewolucję w programie Dwójki. Próżno szukać w jej słowach aprobaty dla tego, co dzieje się w popularnym programie TVP.

Alicja Resich skomentowała kadrową rewolucję w śniadaniówce Dwójki w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Mimo iż pozytywnie oceniła dobór nowych prowadzących (przypomnijmy, że do tej pory na antenie zadebiutowali Robert Stockinger i Joanna Górska oraz Klaudia Carlos i Robert El Gendy), to jednak dała do zrozumienia, że obecne zmiany poszły zdecydowanie za daleko.

- [...] To jest normalne, że pojawiają się nowi ludzie, a potem oni się sprawdzają. Czy to jest fair zmieniać wszystkich prowadzących? Moim zdaniem, nie jest to do końca fair - stwierdziła Resich, przypominając, że przed laty, jako szefowa programu, była w podobnej sytuacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Też miałam takie dylematy, jednak zachowywałam te dobre postaci i tworzyłam dla nich nowych partnerów, jak kiedyś dla Jolanty Fajkowskiej, Katarzyny Dowbor, ale kreowałam też nowe - zaznaczyła dawna szefowa "Pytania na śniadanie".

Resich o Kurzajewskim i Cichopek: "wypracowali piękne kariery"

Resich nie kryła, że szczególnie żal jej zwłaszcza jednego duetu, który pożegnał się z programem, a konkretnie Macieja Kurzajewskiego i Katarzyny Cichopek. Dziennikarka wzięła w obronę zawodowy i życiowy duet prezenterów, podkreślając swój szacunek, jakim go darzy.

- Uważam, że to jest bardzo niesprawiedliwe, kiedy z takich zjawisk jak Kurzajewscy robi się jakieś niedorozwinięte, głupie istoty, to bardzo nie fair. Kurzajewski i Cichopek to niesłychanie zdolni, pracowici ludzie, którzy sobie wypracowali piękne kariery. Ja bym zostawiła ze starej ekipy osoby, które darzę szacunkiem i wprowadziła nowe - stwierdziła Resich.

Jednocześnie przypominała, że to właśnie ona przed laty jako pierwsza wprowadziła na antenę śniadaniówki prezenterskie małżeństwa, choć wtedy był to Maciej Kurzajewski i Paulina Smaszcz.

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski w 2009 roku
Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski w 2009 roku © AKPA

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także