Trwa ładowanie...
dm92ieu

Afera z synem Jacka Kurskiego. Wieczorne serwisy informacyjne milczą

Głośnym tematem w polskich mediach była afera wywołana przez artykuł "Gazety Wyborczej", w którym opisano, że syn Jacka Kurskiego miał przed laty molestować kilkuletnią dziewczynkę. "Wiadomości" TVP i "Fakty" TVN w ogóle nie poruszyły tematu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski twierdzi, że "Gazeta Wyborcza" go atakuje
Jacek Kurski twierdzi, że "Gazeta Wyborcza" go atakuje (ONS.pl)
dm92ieu

We wtorek 21 lipca w godzinach porannych ukazał się materiał "Gazety Wyborczej", w którym Magdalena Nowakowska opowiedziała o traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa. Z historii wynika, że jako kilkuletnia dziewczyna miała być molestowana i gwałcona przez Zdzisława Kurskiego, syna byłego posła PiS-u i prezesa TVP Jacka Kurskiego. Ojciec pokrzywdzonej współpracował z Kurskim, gdy ten był europosłem.

Prokuratura dwukrotnie umarzała śledztwo w tej sprawie. Kilka godzin po publikacji ukazały się oświadczenia Jacka i Zdzisława Kurskich. Pierwszy z nich podważał wiarygodność historii i uznał materiał za atak polityczny.

"Nic się w niej nie zgadza. [...] Ten atak ma cel jednoznacznie polityczny. Celem tego ataku jestem ja" - pisał w swoim oświadczeniu Jacek Kurski.

dm92ieu

"Moje relacje z Magdą były czysto braterskie. Współczułem jej, gdyż wiedziałem, jak trudne ma życie z powodu uzależnienia ojca. Trwające od kilku lat próby oskarżenia mnie wiązałem dotąd wyłącznie z zemstą na moim ojcu, w związku z wyrzuceniem z pracy ojca Magdy" - to z kolei fragment oświadczenia Zdzisława Kurskiego.

Prokuratura też skrytykowała materiał "GW", uznając go za "nierzetelny i oparty na manipulacjach".

Temat pojawił się w kilku czołowych serwisach informacyjnych w Polsce, m.in. na stronach WP, Faktu, Onetu, Radia Zet, RMF FM czy "Polska Times". W telewizji jednak go pominięto.

dm92ieu

W serwisach "Wiadomości" TVP i "Fakty" TVN nie powiedziano ani słowa o aferze, nie przedstawiono oświadczeń zainteresowanych i prokuratury. Skupiono się przede wszystkim na zakończeniu unijnego szczytu i przypływie gotówki z budżetu UE, a także uchwale PKW z wynikami wyborów prezydenckich. Omówiono też ogromne ulewy na zachodzie Polski, walkę z pandemią koronawirusa i kwestię bezpieczeństwa na drogach w wakacje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dm92ieu

Podziel się opinią

Share
dm92ieu
dm92ieu