Adrian Klarenbach już nie działa w TVP Info. Wiemy, co teraz robi

Adrian Klarenbach pracował w TVP Info z przerwą od 2007 r.
Adrian Klarenbach pracował w TVP Info z przerwą od 2007 r.
Źródło zdjęć: © TVP

23.03.2023 08:04, aktual.: 23.03.2023 08:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adrian Klarenbach to jeden z weteranów TVP Info, związany ze stacją od jej startu w 2007 r. Ostatnio było o nim szczególnie głośno w kontekście braku reakcji na skandaliczne słowa posła PO. A także przez spięcie z człowiekiem Ziobry. Teraz już oficjalnie wiadomo, że Klarenbach został zdegradowany.

Adrian Klarenbach miał prowadzić "Minęła 20" w poniedziałek i środę (20 i 22 marca). Według ustaleń "Faktu" dziennikarz był w grafiku, ale nie pojawił się w tych dniach w pracy. Wbrew sugestiom gazety Klarenbach nie został jednak zawieszony w obowiązkach służbowych, tylko trafił do regionalnej TVP3.

"Redaktor Adrian Klarenbach pozostaje w TAI. Wzmocni także pasmo ogólnopolskie TVP3" - dowiedział się "Presserwis". Dziennikarz nie chciał wcześniej komentować doniesień o rzekomym zawieszeniu i odsyłał zainteresowanych do biura prasowego TVP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Adrian będzie od kwietnia twarzą "TVP3 Info", które ma za zadanie znacząco wzmocnić. Szefostwo liczy na duże wzrosty oglądalności jeszcze w tym półroczu, a Klarenbach ma być ich "motorem" - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Klarenbach ma być szefem redakcji TVP3 Info od 1 kwietnia.

Przeniesienie Klarenbacha z ogólnopolskiej stacji do Trójki nastąpiło tuż po spięciu z posłem Solidarnej Polski Mariuszem Kałużnym w "Minęła 20" w sobotę 18 marca w TVP Info. Prezenter przyjął wtedy zakład polityka, który twierdził, że nie ma w Polsce człowieka, który dostawałby wyższą emeryturę niż Donald Tusk.

Ostatnio było też głośno o programie, w którym Adrian Klarenbach wysłuchał tyrady Artura Łąckiego z PO. - Pan niech się spyta swoich kolegów, tych pseudodziennikarzy, tych kreatur, które upubliczniły dane tego chłopca, czy oni chcą następnych tragedii? Czy dopiero wtedy przyjdzie opamiętanie? Czy dopiero wtedy zrozumiecie, że Polacy nie chcą takiej polityki? Nie pozwolimy, byście zabijali polskie, niewinne dzieci - wygłosił poseł na antenie TVP Info w kierunku Adriana Klarenbacha, który przyznał, że nie wie, jak zareagować na takie słowa.

Przypomnijmy, że Adrian Klarenbach jest znany z wyrazistych rozmów z politykami różnych opcji. Zdarzało mu się "gasić" swoich gości, a po niektórych wypowiedziach wręcz łapał się za głowę. Rok temu Rada Etyki Mediów stwierdziła, że po jednym z programów z posłem PO Klarenbach naruszył zasady obiektywizmu i uczciwości, gdyż "zadawane pytania były nieobiektywne i dążyły do narzucenia narracji redaktora programu".

Adrian Klarenbach pracę w TVP rozpoczął w 1995 r. W latach 2001-2002 był współprowadzącym teleturnieju "Na maksa", a od startu TVP Info w 2007 r. zasilał redakcję nowego kanału. Przez pewien czas prowadził program śniadaniowy "Kawa czy herbata", po odejściu z TVP w 2013 r. pracował w Tele 5 i był doradcą Janusza Korwin-Mikkego przed wyborami prezydenckimi w 2015 r. Do TVP Info powrócił w 2016 r.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" omawiamy 95. galę wręczenia Oscarów. Czy werdykt jest słuszny? Kto był największym przegranym? Jakie kreacje gwiazd nas zachwyciły? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (753)
Zobacz także