Związkowcy z TVP chcą podwyższenia pensji o 1 tys. zł. Powołują się na gigantyczne dotacje

Związkowcy domagają się podwyżek dla pracowników TVP
Związkowcy domagają się podwyżek dla pracowników TVP
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KBS

17.01.2023 15:32, aktual.: 17.01.2023 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TVP i Polskie Radio mają w tym roku dostać 2,7 mld zł z budżetu państwa. Te pieniądze stały się dobrym powodem dla związków zawodowych do powrotu do rozmów o podwyższeniu pensji zasadniczej.

W Telewizji Polskiej działają związki zawodowe, które już jakiś czas temu domagały się podwyżek. Z ich sugestii nic nie wyszło, ale związkowcy nie mają zamiaru odpuszczać. Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, właśnie wystosowali pismo do władz Telewizji Polskiej, w którym proszą o powrót do rozmów o podwyżkach.

"Przy braku zgody pracodawcy w 2022 r. na przyznanie pracownikom świadczenia świątecznego oraz podwyżki inflacyjnej, ponawiamy naszą prośbę o podniesienie wynagrodzenia zasadniczego o 1.000 zł wszystkim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę", napisano w liście.

Jako powód podwyżek związkowcy wskazali inflację, która w grudniu 2022 r. wyniosła w Polsce 11,5 proc. Zwrócili też uwagę na wysoką dotację, jaką dostać mają Telewizja Polska i Polskie Radio z budżetu państwa. Zgodnie z ustawą budżetową ma to być kwota 2,7 mld zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sejm uchwalił budżet w grudniu, jednak Senat uchylił zapis mówiący o 2,7 mld zł dotacji. Teraz ustawą znów zajmie się Sejm.

W ubiegłym roku Telewizja Polska nie zgodziła się na wniosek związków zawodowych, by wypłacić pracownikom świadczenia na święta w wysokości 1 tys. zł brutto oraz wprowadzić podwyżki inflacyjne. Pracownicy dostali natomiast jednorazową nagrodę w listopadzie z okazji 70-lecia działania TVP w wysokości od 500 do 2 tys. zł w zależności od stażu pracy.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także