Trwa ładowanie...
d3caeor

Zobacz zwiastun ostatniego odcinka "Detektywa"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobacz zwiastun ostatniego odcinka "Detektywa"
(megafon.pl)
d3caeor

Stacja HBO zaprezentowała zapowiedź ostatniego odcinka pierwszego sezonu serialu "Detektyw" ("True Detective").

Bohaterami pierwszego sezonu są Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey; na zdj.), dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. Prowadzili wówczas śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa, które mogło mieć rytualny podtekst. Podczas poszukiwań mordercy ich losy połączyły się w nieoczekiwany sposób, co doprowadziło do konfliktu. W 2012 roku zostaje popełnione podobne morderstwo. Dwóch nowych detektywów przydzielonych do sprawy postanawia przejrzeć akta z 1995 roku. Martin i Rust opowiadają im o dawnym śledztwie i swoim życiu, wyjawiając przy okazji powody, które skłoniły Cohle'a do odejścia z wydziału zabójstw w 2002 roku. Opowieści detektywów o śledztwie zmuszają mężczyzn do powrotu do bolesnych wspomnień i do świata, który dawno zostawili za sobą.

Oficjalnie nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale twórca kryminalnego cyklu, Nic Pizzolatto, niedawno rozsiewał plotki o drugiej odsłonie. - Byłoby wspaniale, gdyby - tak jak w teatrze - na plan mogli powrócić niektórzy z aktorów - mówił filmowiec. - Wcieliliby się w nowe role. Całe tło będzie inne. Na tym, między innymi, polega frajda pracy przy antologii.

d3caeor

Seria od samego początku pomyślana została jako antologia, w której każdy sezon przedstawia innych bohaterów i historię.

Ostatni odcinek pierwszego sezonu zostanie wyemitowany w niedzielę 9 marca. Zapowiedź finału można zobaczyć poniżej:

Przypomnijmy, że Matthew McConaughey, czyli serialowy detektyw Cohle, otrzymał właśnie Oscara za rolę w filmie "Witaj w klubie".

d3caeor

Podziel się opinią

Share
d3caeor
d3caeor