Trwa ładowanie...

Znamy zwycięzcę Eurowizji 2018. Netta zostawiła konkurencję w tyle

Tegoroczna Eurowizja przeszła do historii. Widzowie jednogłośnie zdecydowali, że 63. konkurs piosenki wygrała reprezentantka Izraela. Według nich Netta była bezkonkurencyjna!

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Znamy zwycięzcę Eurowizji 2018. Netta zostawiła konkurencję w tyle
Źródło: kadr z programu
d46mvqu

26 wykonawców i 26 różnych odsłon muzycznej wrażliwości. Nareszcie znów na Eurowizji najważniejsze były piosenki. Organizatorzy ograniczyli uczestnikom wizualną oprawę do minimum. Bez ogromnych scenografii i krzykliwych wizualizacji mogliśmy się skupić na muzyce.

I słusznie, bo od dawna na Eurowizji nie było tyle dobrych kompozycji. Tegoroczny konkurs pokazał cały przekrój muzyki rozrywkowej – od klubowych rytmów i popu do rockowych, a nawet ciężkich, metalowych brzmień. Było sporo tanecznych hitów, a najciekawsze zaproponowali reprezentanci Czech i Szwecji. Na scenie pojawiły się dwie odpowiedniczki Beyonce, z Cypru i Australii, a Austria wystawiła swojego „Johna Legenda” z wpadającą w ucho piosenką. Trzeba przyznać, że naprawdę sporo utworów z tegorocznego konkursu ma potencjał na radiowe hity.

kadr z programu
Źródło: kadr z programu

Różnorodność piosenek sprawiła, że wybór najlepszej był naprawdę trudny. Wśród faworytów wymieniano reprezentantów Szwecji, Austrii, Czech, Francji, Norwegii, Izraela czy Cypru. W ścisłej piątce natomiast przez cały czas głosowania utrzymywały się Izrael, Cypr, Szwecja, Austria i Niemcy.Trzeba przyznać, że od lat nie było sytuacji, w której niemal przez całe głosowanie klika krajów szło łeb w łeb. Ostatecznie największa rywalizacja rozegrała się między Austrią, Szwecją i Izraelem.

Wszystko jednak mogło się zmienić. Ostateczny wynik zależał nie tylko od ocen jurorów, ale też... głosów widzów. Według jurorów najlepsza była Austria i miała lepszą piosenkę, ale... jak często bywa, fani wywrócili wszystko do góry nogami. *Najwięcej punktów otrzymała Netta i tym samym zwyciężyła konkurs Eurowizji. W przyszłym roku widzimy się w Jerozolimie. * Wydawało się, że zwycięży naprawdę dobrze napisany utwór, a ewidentnie kolejny raz nad udaną kompozycją wygrało efektowne show. Czy słusznie? Internauci już zdążyli się podzielić w gorącej dyskusji. A wy co sądzicie, zgadzacie się z wynikiem?

kazdr z programu
Źródło: kazdr z programu
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d46mvqu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46mvqu
d46mvqu