Trwa ładowanie...
01-01-2017 09:42

Zmarł William Christopher. To on w serialu "MASH" przez 11 lat grał kapelana

Aktor odszedł 31 grudnia 2016 roku. Niedługo przed nim zmarło wielu aktorów, muzyków, ludzi z pierwszych stron gazet, gwiazd, które tworzyły popkulturę. Szczególnie tragiczna była końcówka grudnia, gdy informacje o śmierci znanych osób trafiały do mediów niemal dzień po dniu.

Zmarł William Christopher. To on w serialu "MASH" przez 11 lat grał kapelanaŹródło: Instagram.com
d4084mo
d4084mo

25 grudnia odszedł George Michael, 27 grudnia zmarła Carrie Fisher, a dzień później jej mama, aktorka Debbie Reynolds która zmarła 28 grudnia.

31 grudnia pożegnaliśmy Williama Christophera. Aktor miał 84 lata, zmarł w Pasadenie, we własnym domu. Cierpiał na raka płuc. Aktora opłakują żona i dwoje dzieci.

Kariera Williama Christophera trwała kilka dekad - grał w filmach, serialach, pojawiał się na deskach teatrów. Jednak żaden projekt nie przyniósł mu takiej sławy i rozpoznawalności jak bardzo popularny serial "MASH". Amerykańska produkcja w świetnej obsadzie (Alan Alda, Jamie Farr, Mike Farrell, Loretta Swit, Harry Morgan)
trafiła na ekrany telewizorów w 1972 roku. W sumie nakręcono aż 11 sezonów.

Serial opowiadał o perypetiach grupy chirurgów oraz księdza, którzy służyli w wojsku podczas wojny z Koreą w latach 50. Wbrew pozorom, tasiemiec był nie dramatem, a komedią, choć twórcy poruszali w nim poważne zagadnienia. Często wspomina się o tym, że tak naprawdę nie opowiadał o Korei, ale Wietnamie, niósł antywojenne przesłanie.

d4084mo

Aktorzy odtwarzający główne role szybko zyskali sympatię widzów. Christopher, który w realnym życiu był metodystą, wcielał się w postać katolickiego księdza. Uroczy, naturalny ojciec John Patrick Francis Mulcahy to jeden z nielicznych bohaterów serii, którego można było oglądać od pierwszego do ostatniego sezonu. W pilotowym odcinku księdza zagrał jednak nie William Christopher, a George Morgan.

William Christopher East News
William Christopher Źródło: East News
William Christopher Instagram.com
William Christopher Źródło: Instagram.com
d4084mo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4084mo