Krzysztof Skiba komentuje aferę z zatruciem Odry. "Oczywiście to wina Niemców i Tuska"

Krzysztof Skiba skomentował aferę dotyczącą skażenia Odry
Krzysztof Skiba skomentował aferę dotyczącą skażenia Odry
Źródło zdjęć: © AKPA

16.08.2022 21:07, aktual.: 17.08.2022 07:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsze sygnały o skażeniu Odry pojawiły się w lipcu. Przez dłuższy czas informacje o stanie wody w polskiej rzece nie mogły przebić się do publicznej wiadomości. Ale, co zauważył Krzysztof Skiba, TVP Info wiedziało za to, jak wytłumaczyć katastrofę społeczeństwu: "Za zatruciem rzeki stoją Niemcy z Tuskiem".

10 sierpnia Wody Polskie poinformowały, że z rzeki wyłowiono pięć ton śniętych ryb, następnego dnia była to już liczba dwukrotnie większa. Skażenie Odry to od kilku dni temat numer jeden nie tylko w naszym kraju. Niestety, wiele osób wykorzystuje go do politycznych celów.

Krzysztof Skiba na Instagramie zwraca uwagę: "Znana detektyw Krystyna Pawłowicz i mistrz wzbudzania fobii antyniemieckich Tomasz Sakiewicz z Gazety Polskiej jako pierwsi zasugerowali, że za zatruciem rzeki stoją Niemcy z Tuskiem. Ten trop ochoczo podchwycono w programach TVP Info i już naczelny paskowy wiedział jak katastrofę wytłumaczyć społeczeństwu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skiba pozwolił sobie na ripostę i podobnym stylu odpowiedział "detektywom": " Moim zdaniem za zatruciem Odry stoi TVP Info, bo trują z anteny cały czas".

Muzyk i publicysta obawia się, że za szukaniem wszędzie winy Tuska i Niemców leży nie tylko obsesja, ale nawet "początek jakiejś poważnej i groźnej choroby psychicznej". W komentarzach pod wpisem na Instagramie internauci już zakwestionowali użycie słowa "początek".

Krzysztof Skiba nie szczędził słów krytyków pod adresem osób, które powinny być zaangażowane w kryzysową sytuację: "Prezydent bawi się dmuchanym krabem, instytucja Wody Polskie nabiera wody w usta, upolityczniony Sanepid pływa w absolutnej niewiedzy i marazmie, policja zabezpiecza ruderę na Żoliborzu i schodki smoleńskie w Warszawie. (…) Tylko aktywiści społeczni i wędkarze zdali w tej sytuacji egzamin z przyzwoitości, wyławiając tony martwych ryb z zatrutej rzeki".

"Było państwo z kartonu, a teraz jest z papieru toaletowego. Używanego"– kończy swoją wypowiedź Skiba.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Źródło artykułu:WP Film
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także