Trwa ładowanie...
08-09-2016 13:17

Zaskakujące kulisy rozstania Torbickiej z TVP. Stoi za nim jeden z reżyserów?

Nie milkną echa po rozstaniu Grażyny Torbickiej z TVP. Okazuje się, że mógł przyczynić się do niego reżyser filmu "Historia Roja", Jerzy Zalewski. Miał dać prezesowi TVP jeden z powodów, dla których chciał zwolnić dziennikarkę. Zaalarmował prezesa TVP, że dokonała cenzury jego wypowiedzi w programie „Kocham kino".

Zaskakujące kulisy rozstania Torbickiej z TVP. Stoi za nim jeden z reżyserów?Źródło: AKPA
d21pvqh
d21pvqh

Zalewski na stronie poświęconej filmowi przybliżył widzom losy produkcji i problemy, z jakimi się spotykała zarówno na etapie realizacji, jak i już po premierze. W oświadczeniu załączył list do prezesa TVP, Jacka Kurskiego, w którym w ostrych słowach wytyka mu utrudnianie pracy nad filmem, to, że nie zadbał o ego odpowiednią promocję (choć TVP współfinansowała produkcję), nie zawalczył o jego udział na Festiwalu Filmu w Gdyni a także, że nie odpowiadał na jego listy i przekładał w czasie wszystkie spotkania dotyczące filmu. W zakończeniu zapowiedział, że w zaistniałej sytuacji zamierza wstąpić na drogę sądową i będzie domagał się odszkodowania w wysokości 1,5 mln złotych.

Co więcej, z listu można dowiedzieć się, że… reżyser przyczynił się do rozstania TVP z Grażyną Torbicką. On sam natomiast, o tym, że jego skagra przyniosła skutek, zorientował się dużo później.

- Owszem, wystąpiłem w programie pani Grażyny Torbickiej pt. „Kocham kino”, w którym pani redaktor była łaskawa ocenzurować moją być może najistotniejszą w tym programie wypowiedź. Napisałem w tej sprawie do Ciebie kolejny list. Oczywiście pozostał bez odpowiedzi, ku mojemu jednak zdziwieniu, dowiedziałem się, że powołałeś się na niego na sejmowej Komisji Kultury, kiedy uzasadniałeś zwolnienie pani Torbickiej. Ponownie więc napisałem do Ciebie, zwracając uwagę, że skoro się na mnie publicznie powołujesz, to może byś się jednak ze mną spotkał. Oczywiście odpowiedzi nie uzyskałem – napisał w swoim liście.

d21pvqh

Czy na taki apel prezes TVP zareaguje?

Zobacz także: #dziejesienazywo: Grażyna Torbicka o swojej pracy bez TVP

d21pvqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21pvqh