Trwa ładowanie...
d304pf6

Grażyna Torbicka

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lędziny

d304pf6

Polska spikerka, dziennikarka filmowa, osobowość telewizyjna. Niewątpliwie stworzyła własny, niepowtarzalny styl.

Jej matką jest znana spikerka telewizyjna, Krystyna Loska. Początkowo Grażyna nie chciała iść w ślady matki, dlatego też zaczęła studiować wiedzę o teatrze na Warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.

Pracę w telewizji zaczęła pod koniec lat 80-tych. Początkowo była odpowiedzialna za dział teatralny TVP. Niedługo potem przeniosła się do programu 2 TVP, gdzie pracuje do dziś. Pracowała także we włoskich stacjach: RAI i Canal 5.

Jej program, "Kocham kino", jest jednym z najdłużej utrzymujących się na wizji.

Jest laureatką Wiktora Publiczności (1998), trzykrotną zdobywczynią Telekamery, w tym Złotej Telekamery.

W 1998 roku została zaproszona do FIPRESCI ( The International Federation of Film Critics) - organizacji zrzeszającej krytyków filmowych z całego świata. Uczestniczyła w pracach jury FIPRESCI na festiwalu w Berlinie, była także członkiem jury Nagrody Pierrot na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Polskiej publiczności znana także z prowadzenia znanych uroczystości. W 2006 roku z Timem Vincentem i Angelą Chow poprowadziła 56 finał Miss World, który odbywał się w Warszawie.

Jest dyrektorem programowym Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu. Zna biegle trzy języki obce: angielski, francuski i włoski.

Prywatnie jest żoną znanego kardiologa, profesora Andrzeja Torbickiego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d304pf6
d304pf6
d304pf6