Trwa ładowanie...
d2f2q14

Zakończyła się 5. edycja kampanii społecznej Cartoon Network "Bądź kumplem, nie dokuczaj”

Scenariusze lekcji, przewodnik dla nauczycieli, porady dla dzieci oraz cykl sesji pytań i odpowiedzi – zakończyła się kolejna edycja kampanii społecznej Cartoon Network "Bądź kumplem, nie dokuczaj”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasadorem tegorocznej akcji został Robert Lewandowski
Ambasadorem tegorocznej akcji został Robert Lewandowski (Materiały prasowe, Fot: Robert Lewandowski)
d2f2q14

W tym roku jej ambasadorem został piłkarz Robert Lewandowski. Akcja pod patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji i Rzecznika Praw Dziecka miała na celu wspieranie pozytywnych postaw i koleżeńskich zachowań.

Cartoon Network w ramach kampanii społecznej "Bądź kumplem, nie dokuczaj” wraz z ambasadorem Robertem Lewandowskim propagował przyjacielskie postawy i życzliwość wśród najmłodszych. Wszystkie działania w ramach akcji koncentrowały się wokół przekonania, że każda osoba zasługuje na szacunek i poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu.

Zobacz wideo:

- Duże zainteresowanie piątą edycją "Bądź kumplem, nie dokuczaj” pokazuje, że realizowane w jej trakcie aktywności odpowiadają na potrzeby dzieci i nauczycieli. Jak wynika z badań SW Research przeprowadzonych w ramach kampanii, zjawisko dokuczania wciąż występuje na szeroką skalę. Wierzymy jednak, że podejmowane przez nas od pięciu lat działania mają wpływ na promowanie koleżeńskich zachowań. Cieszy nas to, że również w tym roku nauczyciele z całej Polski dzielili się z nami projektami, które powstały na zajęciach przeprowadzonych na podstawie materiałów merytorycznych przygotowanych w ramach akcji – podsumowuje Barbara Izowska, Senior Marketing & PR Manager EE & Poland, WarnerMedia.

d2f2q14

Partnerzy kampanii

Honorowy patronat nad kampanią objęli w tym roku: Ministerstwo Cyfryzacji i Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. W gronie partnerów znaleźli się: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Librus, Fundacja Orange, Lifetube, Nintu, Stor9, Zgoda FC i Varsovia. Patronami medialnymi zostały serwisy: WP.PL, Magazyn Kumpel, Victor Junior i EduNews.pl.

Promowanie życzliwości w szkołach

Bardzo ważnym elementem skierowanym do szkół były bezpłatne materiały merytoryczne umieszczone na stronie internetowej: scenariusze lekcji i poradnik. Do najważniejszych zagadnień proponowanych przez Centrum Edukacji Europejskiej, które przygotowało treści, należały: integracja grupy, budowanie zaufania i promowanie życzliwości. Komunikację z nauczycielami prowadzono poprzez współpracę z Librusem, Centrum Edukacji Obywatelskiej i serwisem EduNews.pl.

Zobacz też: Bądź kumplem. Nie dokuczaj

Na kanałach social media marki regularnie pojawiały się sesje Q&A z ambasadorem i wyzwania dla najmłodszych. Za koncepcję kampanii odpowiada Cartoon Network. Spot został przygotowany przez Stor9. Działania PR i komunikację w mediach społecznościowych prowadziła agencja dotRelations.

Więcej przeczytasz TU

d2f2q14

Podziel się opinią

Share
d2f2q14
d2f2q14