"Zakazane Imperium": Kompletny Sezon pierwszy już w styczniu na Blu‑ray i DVD

"Zakazane Imperium": Kompletny Sezon pierwszy już w styczniu na Blu-ray i DVD

08.12.2011 18:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serial uhonorowany dwoma Złotymi Globami i ośmioma nagrodami Emmy. Arcydzieło wyprodukowane przez zdobywcę Oscara® Martina Scorsese i stworzone przez Terence’a Wintera, autora słynnej „Rodziny Soprano”. Kolejna doskonała produkcja telewizji HBO. *„Zakazane imperium” już 27 stycznia dostępne na Blu-ray i DVD!*

WITAJCIE W ATLANTIC CITY, STOLICY GRZECHU

„Zakazane imperium” to jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Wyprodukowany przez zdobywcę Oscara® Martina Scorsese, serial to mroczna opowieść o Ameryce czasów Wielkiego Kryzysu i Prohibicji, kiedy przestępcy byli na tyle potężni, aby rządzić całymi miastami. Pierwszy sezon serialu uhonorowanego dwoma Złotymi Globami i ośmioma nagrodami Emmy debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już od 27 stycznia 2012!

Stany Zjednoczone lat 20. Zaledwie kilka lat temu skończyła się I Wojna Światowa, giełda na Wall Street przeżywa boom, a do amerykańskiej Konstytucji wprowadzono 18. poprawkę zakazującą w całym kraju produkcji, importu i eksportu, przewozu oraz sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych. Rozpoczął się okres prohibicji, w czasie którego nawet przestępca mógł zostać królem. Enoch „Nucky” Thompson (Steve Buscemi) jest wpływowym politykiem sprawującym władzę w Atlantic City – jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów oferującym swoim gościom nie tylko słoneczne kąpiele, ale również bardziej wyszukane, choć nie zawsze legalne, rozrywki. Thompson z pozoru jest zwykłym, szarym urzędnikiem państwowym. W rzeczywistości jednak kontroluje praktycznie całą nielegalną działalność w Atlantic City, a dzięki intensywnym kontaktu zarówno z funkcjonariuszami organów państwowych jak i konkurencją, pozostaje bezkarny. Niestety, wiele wskazuje na to, że tłuste lata lokalnego polityka mogą się niebawem skończyć. Policjanci
i agenci rządowi coraz uważniej przyglądają się interesom Thompsona. Śledztwo w jego sprawie prowadzi agent Nelson Van Alden (Michael Shannon), który jest gotów zrobić wszystko, by nieuczciwego polityka złapać na gorącym uczynku i postawić przed sądem. Jednym z zaufanych ludzi Thompsona jest James Darmody (Michael Pitt) – weteran wojenny i protegowany polityka, którego bliskie kontakty z Alem Capone i zbyt porywczy charakter szybko wpędzają w poważne kłopoty.

I jest jeszcze ona. Piękna Margaret Schroeder (Kelly Macdonald) – maltretowana przez męża kobieta, do której „Nucky” ma wyraźną słabość. Czy dla niej zdecyduje się zakończyć związek z namiętną Lucy Danziger (Paz de la Huerta)?

Galapagos Films z dumą przedstawia wydanie Blu-ray i DVD pierwszego sezonu „Zakazanego imperium” – zrealizowanej z niezwykłym rozmachem opowieści o Ameryce czasów prohibicji. Pomysłodawcą serialu jest Terence Winter – twórca uhonorowanej aż 21 nagrodami Emmy „Rodzny Soprano”, a jednym z producentów wykonawczych i reżyserem odcinka pilotażowego zdobywca Oscara® Martin Scorsese.

Główną rolę w „Zakazanym imperium” zagrał uhonorowany Złotym Globem aktor charakterystyczny Steve Buscemi („Fargo”, „Big Lebowski”, „Wściekłe psy”). Obok niego w serialu wystąpili m.in.: dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Kelly Macdonald („To nie jest kraj dla starych ludzi”), nominowany do Oscara® Michael Shannon („Droga do szczęścia”), Michael Pitt („Szukając siebie”) i Paz de la Huerta („Wbrew regułom”).

Podobnie jak głośnym „Deadwood” – wcześniejszej produkcji telewizji HBO – historia opowiedziana w „Zakazanym imperium” inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami, a wielu z bohaterów serialu żyło naprawdę. Postać Thompsona wzorowana jest na Enochu „Nuckym” Johnsonie – nieoficjalnym przywódcy Atlantic City, którego życie i przestępczą karierę opisał Nelson Johnson w książce „Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City”.

Winter, twórca kultowej „Rodziny Soprano” – największego sukcesu w historii telewizji HBO – od dawna myślał o realizacji serialu opowiadającego o Ameryce czasów prohibicji. W książce Nelsona Johnsona dostrzegł historię, która − jak sądził − może zachwycić świat. 1 września 2009 roku producenci ogłosili, że w produkcję „Zakazanego imperium” zaangażuje się sam Martin Scorsese, uhonorowany Oscarem® wybitny reżyser i scenarzysta mający na swoim koncie tak głośne produkcje jak „Taksówkarz”, „Wściekły byk” czy „Ostatnie kuszenie Chrystusa”. Scorsese przyjął stanowisko producenta wykonawczego, podjął się reżyserii kosztującego aż 18 milionów dolarów odcinka pilotażowego oraz wykreował „wygląd” serialu, który później kontynuowany był przez innych reżyserów w pozostałych odcinkach. – To co wydarzyło się na rynku telewizyjnym w ciągu ostatniej dekady, szczególnie w HBO, to spełnienie moich marzeń z lat 60. kiedy miałem nadzieję, że filmy będą realizowane z myślą o dystrybucji ich najpierw w telewizji – tłumaczył
reżyser swoją decyzję zaangażowania się w produkcję „Zakazanego imperium”.

Zdjęcia do serialu powstały w czerwcu 2009 roku w Nowym Jorku i okolicach, Na potrzeby produkcji w jednym ze studiów wybudowano olbrzymi, liczący prawie 100 metrów nadmorski deptak, a Atlantic City z lat 20 ubiegłego wieku wykreowano w dużej mierze dzięki specjalistom od efektów cyfrowych z firmy Brainstorm Digital.

Amerykańska premiera pierwszego odcinka „Zakazanego imperium” odbyła się 19 września 2010 i zgromadziła przed telewizorami 4,8 mln widzów (łącznie z powtórkami odcinek obejrzało w sumie 7,1 mln Amerykanów). Serial został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, a Amerykański Instytut Filmowy nazwał go „jedną z najlepszych telewizyjnych produkcji roku”.

Potwierdzeniem tych opinii stały się liczne nagrody i nominacje jakie serial zdobył. W lipcu 2011 „Zakazane imperium” zdobyło aż 18 nominacji do nagród Emmy, z których 8 zmieniło się w nagrody – w tym w najważniejszych kategoriach: „wyróżniający się serial dramatyczny”, wyróżniający się aktor w serialu dramatycznym” (Steve Buscemi) oraz wyróżniająca się aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym (Kelly Macdonald). Ponadto „Zakazane imperium” zdobył dwa Złote Globy dla najlepszego serialu dramatycznego i dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym (Steve Buscemi), oraz nominację do nagrody BAFTA dla najlepszego serialu zagranicznego. 5 grudnia 2011 HBO rozpoczęło w Polsce emisję sezonu 2-giego.

WYDANIE BLU-RAY i DVD

Edycje Blu-ray i DVD to 5-dyskowe niezwykle starannie przygotowane wydania. Na płytach obok 11 godzin pierwszego sezonu serialu znajdą się również prawie 90 minut wyjątkowych dodatków specjalnych oraz 6 komentarzy:

• Za kulisami Zakazanego imperium
Wejdź za kulisy Zakazanego imperium w dodatku zawierającym wywiady z obsadą i twórcami serialu.

• Tworząc Promenadę
Zobacz jak powstawała niezwykła prawie 100-metrowa Promenada w erze prohibicji w Atlantic City.

• Przemytnicza wędrówka
Zobacz od środka przemytniczy proceder w Chicago i Nowym Jorku razem z obsadą Zakazanego imperium.

• Akta
Podążaj razem z przewodnikiem za głównymi bohaterami Zakazanego imperium.

• Atlantic City: Prawdziwe Miasto grzechu
30-minutowy dokument obrazujący kulturę i klimat Atlantic City lat 20-tych.

• Komentarze audio
Sześć komentarzy obsady i twórców serial, w tym Terence’a Wintera, Steve’a Buscemi, Michaela Kennetha Williamsa, Michaela Shannona i wielu innych.

Wydanie Blu-ray zawiera także:
Niezwykłe spojrzenie na Zakazane imperium Dowiedz się więcej o procesie produkcji od obsady i twórców. Odkryj historię, która zainspirowała powstanie serialu, opowiedzianą przez znanych historyków Atlantic City. Interaktywny dodatek obraz-w-obraz we wszystkich 12 odcinkach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także