Trwa ładowanie...
09-12-2015 11:58

Za późno na ratunek - nowy odcinek "Gwiazd w karetce" z Piotrem Głowackim

Share
Za późno na ratunek - nowy odcinek "Gwiazd w karetce" z Piotrem GłowackimŹródło: mat. prasowe
d1phs20

Tym razem to jednak nie film, a prawdziwe życie, w którym przyszło mu się zmierzyć z najcięższym wezwaniem. „Gwiazdy w karetce” z udziałem Piotra Głowackiego już w środę, 9 grudnia o godz. 22:30 w telewizji TLC.

Każdy odcinek programu „Gwiazdy w karetce” pokazywał trudną i obarczoną ogromnym stresem, pracę ratowników medycznych, którą przez 24 godziny podpatrywali aktorzy. Emocje wielokrotnie sięgały zenitu. Tym razem jednak sprawy przybrały zupełnie nieoczekiwany i najtragiczniejszy obrót. Piotr Głowacki stanął w obliczu próby, na którą nie był gotowy…

Ratownicy otrzymali zgłoszenie – nieprzytomny, najprawdopodobniej nieoddychający, mężczyzna znaleziony przez sąsiadów. Ekipa pogotowia wraz z Piotrem Głowackim natychmiast wyruszyła pod wskazany adres. Niestety… na miejscu okazało się, że tym razem nie będzie szczęśliwego zakończenia. Mężczyzna już nie żył. To pierwszy wyjazd aktora wraz z ratownikami i od razu najcięższy, jaki tylko można było sobie wyobrazić. Spotkanie ze śmiercią jest zawsze trudnym i traumatycznym przeżyciem dla całej załogi. Ciężko bowiem pogodzić się z sytuacją, gdzie nie można już pomóc drugiemu człowiekowi. Tym razem był to samotny mężczyzna, który od kilku dni leżał martwy w swoim mieszkaniu. Nikt nie zainteresował się wcześniej jego losem, ponieważ ten nie miał nikogo bliskiego na kogo mógłby liczyć.

d1phs20

To tragiczne przeżycie skłoniło Piotra Głowackiego do refleksji. Na myśl przychodziły mu różne pytania, na które próbował znaleźć odpowiedź. Jednak nie ma żadnego uzasadnienia dla śmierci. Nie spodziewał się, że przyjdzie mu uczestniczyć w takiej próbie. Aktor powiedział, że o jego udziale w programie zadecydowała chęć poznania z bliska pracy ratowników i sytuacji z jakimi się zmagają na co dzień. Po realizacji zdjęć utwierdził się w przekonaniu, że Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono. Każda wiedza, którą zdobędziemy, a w szczególności ta dotycząca pierwszej pomocy musi być powtarzana. Nigdy nie wiemy, kiedy będziemy zmuszeni ją wykorzystać – mówi aktor.

W odcinku będzie można zobaczyć także przypadek starszego mężczyzny cierpiącego na zwłóknienie płuc, młodego chłopaka chorego na gruźlicę oraz kobietę ciężko pobitą przez ojca w trakcie spotkania zakrapianego alkoholem.

(fot. mat. prasowe)
Źródło: (fot. mat. prasowe)
d1phs20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1phs20
d1phs20