Trwa ładowanie...
z archiwum x
10-12-2015 06:04

''Z archiwum X'' w Polsce zaraz po premierze w USA

''Z archiwum X'' w Polsce zaraz po premierze w USA
d16bnhu

17 godzin po premierze w Stanach Zjednoczonych do Polski dotrą nowe odcinki serialu "Z archiwum X". Produkcję pokaże u nas kanał Fox.

Telewizja pierwszy odcinek nowego "Z archiwum X" przedstawi w poniedziałek, 25 stycznia (o godz. 21.), zaś drugi we wtorek 26 stycznia ( godz. 22.).

"Z archiwum X' to jeden z najgłośniejszych seriali lat 90. XX wieku, przez wielu widzów uznawany za produkcję kultową. Nowy sezon to duża niespodzianka dla fanów - produkcja zniknęła z anteny w 2002 roku. Warto przypomnieć, że doczekała się dwóch odsłon kinowych - w 1998 i 2008 roku.

d16bnhu

Głównymi bohaterami są agenci FBI - sceptyczka i naukowiec Dana Scully (Gillian Anderson)
oraz wierzący w UFO i zjawiska paranormalne Fox Mulder (David Duchovny - którego zabrakło w 8. i 9. sezonie produkcji). Jak zawsze będą mieli prowadzić śledztwa w najbardziej tajemniczych sprawach. Ich pierwsze dochodzenie będzie dotyczyć człowieka prawdopodobnie uprowadzonego przez Obcych.

Wedle zapowiedzi do serialu powrócą również Mitch Pileggi, który zagra Waltera Skinnera, szefa Muldera i Scully, balansującego pomiędzy lojalnością wobec swoich agentów a oczekiwaniami przełożonych oraz William B. Davis, pamiętny "Palacz".

Na YouTube można obejrzeć już polski zwiastun nowego sezonu.

Serial "Z archiwum X" był wielokrotnie nagradzany. W 2012 roku magazyn "Entertainment Weekly" umieścił go na 4. miejscu w rankingu 25 najbardziej kultowych seriali ostatniego ćwierćwiecza. Główne hasło cyklu: "The Truth is Out There" weszło do popkulturowego obiegu, podobnie jak charakterystyczny motyw muzyczny z czołówki, skomponowany przez Marka Snowa.

Nowa odsłona "Z archiwum X" składa się z sześciu odcinków. Trzy z nich napisał i wyreżyserował pomysłodawca produkcji - Chris Carter. Pozostałymi zajęli się Glen i Darin Morgan oraz James Wong.

W serialu gościnie wystąpią także Lauren Ambrose, Joel McHale oraz Annabeth Gish.

d16bnhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16bnhu