Trwa ładowanie...

"Z archiwum X": Spektakularna metamorfoza Scully w finale sezonu

Share
"Z archiwum X": Spektakularna metamorfoza Scully w finale sezonuŹródło: ONS.pl
d413j7m

Finał 10., 6-odcinkowego sezonu "Z archiwum X" zbliża się wielkimi krokami. Twórcy serialu podgrzewają atmosferę i w najnowszym teaserze zapowiadają metamorfozę Dany Scully. Najwięksi fani serii spodziewali się tej przemiany już od dawna, a teraz… mogą naprawdę jej doświadczyć.

Dana Scully (naukowiec i doktor medycyny), choć początkowo podważała wszystkie niesamowite rewelacje, stopniowo zaczynała wierzyć, że życie pozaziemskie i zjawiska paranormalne istnieją. Ba, przekonała się o tym na własnej skórze. To ona w końcu została porwana przez kosmitów i nosi w sobie pozaziemskie DNA.

Zapowiedź ostatniego odcinka rozpoczyna się tak, jak pierwszy epizod. Z tą różnicą, że historię archiwum X, i przy okazji swoją, opowiada nie Mulder, ale właśnie Scully.

d413j7m

- Krótko po przyjęciu do FBI, zostałam poproszona o raportowanie pracy mojego partnera, agenta Foxa Muldera, i obalenie archiwum X. Miałam udowodnić, że badane przypadki są, jak twierdzili moi przełożeni, tylko science fiction i stratą źródeł i czasu – wraca opowieścią do lat 90. serialowa agentka.

- Szybko jednak przekonałam się, że praca Muldera nad zjawiskami paranormalnymi nie była tym, czym mi się wydawała… Zrozumiałam, że archiwum X jest warte prowadzenia naszych dochodzeń – dodaje.

(Fot. Facebook)

d413j7m

W tej swojego rodzaju retrospekcji Scully wspomina, że jej umysł naukowca wielokrotnie był wystawiany na próbę, że w końcu uwierzyła w spisek ludzi na wysokich stanowiskach, mających mroczne intencje i w końcu, że kosmici istnieją, a najjaskrawszym dowodem na to jest jej uprowadzenie.

- Sądzę, że podczas mojego krótkiego zniknięcia zostałam poddana testom. Testom, powodującym chorobę zagrażającą życiu, a metoda jej leczenia jest równie tajemnicza, co samo schorzenie. Spowodowały one zmiany w moim kodzie genetycznym, a anomalia w sekwencjach DNA mogę zaliczyć jedynie jako… pochodzące od kosmity.

I właśnie w tym momencie twórcy igrają z widzami. Scully kończąc swoją opowieść, zaczyna się zmieniać. Traci włosy, rośnie jej głowa, a oczy stają się czarne i nienaturalnie wielkie. Drodzy fani, nie ma wątpliwości, Dana jest kosmitą. Jakie przyniesie to konsekwencje? Przekonamy się w finale sezonu.

(Fot. Twitter)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d413j7m

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d413j7m
d413j7m