Trwa ładowanie...

"Z archiwum X": FOX chce nagrywać kolejne odcinki

Share
"Z archiwum X": FOX chce nagrywać kolejne odcinki
Źródło: Getty Images
d46314y

Wielki powrót "Z archiwum X" zamknął się w sześciu odcinkach. Na nich prawdopodobnie jednak się nie skończy. Stacja FOX już myśli o kręceniu następnych i podjęła w tym celu odpowiednie kroki.

Stacja FOX nie mogła sprawić fanom kultowej produkcji o zjawiskach nadprzyrodzonych lepszego prezentu niż realizacja nowego sezonu. Agenci Mulder i Scully ku uciesze widzów wrócili na ekrany na sześć odcinków. Doświadczeni życiowo bohaterowie nie bez oporów wrócili do Archiwum X. Okazało się jednak, że świat wciąż ich potrzebuje, ale targają nim inne problemy niż kiedyś, a rozwiązywanie tajemniczych zagadek kosztuje ich dużo więcej niż zwykle.

Euforia fanów nie trwała długo. Premierowe odcinki podzieliły ich na tych, którzy cieszyli się z powrotu serialu i przymykali oko na niedociągnięcia, oraz tych, którzy uważali, że to już nie to samo, agenci stracili zapał, a ich śledztwa zakrawają na groteskę. Najbardziej brakowało im klimatu i niezłomnej wiary Muldera, które tak dobrze pamiętali z sezonów sprzed lat.

d46314y

Krytycy natomiast byli jeszcze mniej pobłażliwi. Niektórzy z nich uznali za nieco żenujący fakt, że bohaterowie kultowego i dobrze znanego serialu musieli przedstawiać siebie i motywy swojego działania widzom na nowo.

- Serial zniknął z anteny na bardzo długi czas… Twórcy musieli nieco zmienić mitologię fabuły. Większy sens miało jej wznowienie niż kontynuowanie – broniła produkcji szefowa stacji FOX, Dana Walden.

Choć na nowe odcinki posypała się krytyka, FOX nie ma dość. "Z archiwum X" znów przyciągnęło widzów, a stacja myśli już o kręceniu następnych. FOX obecnie negocjuje z twórcą serialu, Chrisem Carterem i gwiazdami: Gillian Anderson i Davidem Duchovnym.

Tym razem będzie lepiej? Czekacie na kolejne odcinki?

d46314y

Zobacz także: #dziejesiewkulturze: Renee Zellweger przerwała milczenie

d46314y

Podziel się opinią

Share
d46314y
d46314y