Trwa ładowanie...

"Z archiwum 997": Legenda telewizji powraca!

d4fbhc3
d4fbhc3

Każdy odcinek "Z archiwum 997" jest poświęcony innej zbrodni, której w przeszłości nie udało się wyjaśnić. Ekipa realizacyjna odwiedza miejsca kluczowe dla każdej ze spraw, jak również rozmawia z rodzinami ofiar, świadkami, policjantami, którzy brali udział w śledztwach, oraz przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Dziennikarze sprawdzają, co zmieniło się w sprawach oraz czy przy pomocy nowoczesnych technik kryminalistycznych jest szansa na ujęcie sprawców. Ważnym elementem serialu są materiały archiwalne z "Magazynu kryminalnego 997" emitowanego na antenie TVP od 1986 do 2010 roku.

- Przez 24 lata "Magazyn..." pomógł rozwikłać setki zagadek, a dzięki pomocy telewidzów udało się zatrzymać ponad 300 morderców. Jednak są takie zbrodnie, których nie udało się rozwiązać i to właśnie one pozostały we mnie na długie lata. "Z archiwum 997” wraca do tych przestępstw, które do tej pory pozostają niewyjaśnione. Nigdy nie jest za późno na poznanie prawdy - mówi Michał Fajbusiewicz.

- Współpracujemy z łódzkim oddziałem Telewizji Polskiej, gdyż to on tworzył w przeszłości legendarny "Magazyn kryminalny 997". Praca przy tym programie była bardzo wymagająca. Sprawcy do tej pory nie zostali ukarani, a najbliżsi ofiar, mimo upływu lat, ciągle boleśnie przeżywają swoje prywatne tragedie. Liczymy, że wracając do tych spraw, uda nam się pomóc w ich rozwiązaniu - komentuje Izabella Wiley, dyrektor generalna w A+E Networks Poland.

Jacek Grudzień, dyrektor TVP Łódź, powiedział:

d4fbhc3

- Cieszymy się, że razem z A+E Networks powracamy do tego znanego w Polsce programu. Zespół produkcyjny TVP Łódź poświęcił bardzo dużo czasu nad przygotowaniem się do tej produkcji – zarówno pod względem merytorycznym, jak i realizacyjnym. Ten projekt był dla nas prawdziwym wyzwaniem i było to wyjątkowo poruszające doświadczenie. Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć ten program.

Za realizację "Z archiwum 997" są odpowiedzialne Jolanta Gwardys z ramienia TVP Łódź oraz Agnieszka Kubiak z A+E Networks Poland. Premiera pierwszego odcinka "Z archiwum 997" odbędzie się w czwartek, 23 kwietnia o godz. 22:30 na CI Polsat oraz w niedzielę, 3 maja o godz. 22:30 na TVP Łódź.

d4fbhc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fbhc3