X Festiwal Legend Rocka - kolejne koncerty!

X Festiwal Legend Rocka - kolejne koncerty!
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

20.01.2016 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska wokalistka i basistka Suzi Quatro to największa gwiazda glam rocka lat 70tych, która z powodzeniem występuje non stop na całym świecie. Suzi sprzedała astronomiczna ilość 50 milionów płyt w czasie kariery, która obejmuje ponad 45 lat. Quatro podbiła cały świat ekspresyjnymi, prostymi, rockowymi piosenkami spółki Chinn/Chapman , które stały się mega hitami. Jesienią 1972r. Quatro okazała się sensacją grając wspólną trasę po Anglii z wielkimi gwiazdami - grupami Thin Lizzy i Slade. Jej pierwszym hitem był utwór Can The Can, który podbił listy przebojów całej Europy, a rok 1973 okazał się rokiem jej dominacji za sprawa kolejnych hitów - 48 Crash i Daytona Demon. Energiczna, ładna dziewczyna w skórzanym kombinezonie z gitarą w ręku była nowym zjawiskiem na scenach muzycznych. Quatro otworzyła drogę dla wszystkich dziewczyn, które chciały śpiewać rockowe numery. Bez Suzi nie byłoby zespołów The Runaways czy The Bangles.

Kolejną złotą płytą Suzi był singiel Devil Gate Drive, W 1978 r Quatro postanowiła nieco zmienić swój styl i zdecydowała się na melodyjne, nieco spokojniejsze ballady jak kolejny przebój If You Cant Give Me Love. Wielkim hitem okazał się tez jej duet Stumblin In z wokalista Smokie Chrisem Normanem. W 2011 r Quatro wydała swój 15 album In The Spotlight, pilotowany przez tytułowy singiel. Oprócz częstych koncertów Quatro znana jest z występów w filmach i programach telewizyjnych. Prowadzi własny program radiowy w BBC Two. Na ten rok Suzi szykuje specjalna kompilacje przebojów z nowa piosenka duetu Chinn/Chapman, która może okazać się kolejnym hitem.

Kasia Kowalska to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu Gemini wydanego w 1994 roku. Od tego czasu Artystka niezmiennie zasypuje swoich fanów kompozycjami, które okupują czołówki list przebojów. W ciągu dwudziestu lat wydała 9 niezapomnianych płyt, za które otrzymała niezliczone nagrody i wyróżnienia. Latem 2015 roku ukazało się natomiast koncertowe CD/DVD Artystki będące zapisem koncertu, który odbył się rok wcześniej na Przystanku Woodstock z okazji 20-lecia festiwalu. To akustyczny koncert z udziałem wielu gości, który udało się przenieść na ekran z zachowaniem jego bardzo ciepłej, klimatycznej i pełnej emocji atmosfery. Wydarzenie zbiegło się z jubileuszem 20. rocznicy wydania debiutanckiego albumu Kasi. Już jako nastolatka, na znak buntu przeciw powszedniości życia w małym miasteczku, z głową ogoloną jak Sinead O’Connor, uciekała z domu na rockowy festiwal do Jarocina. Już wtedy muzyka była dla niej czymś niezwykłym, ogromnym źródłem
emocji i siły. Dziś to ona, poprzez swą muzykę, daje ludziom wyjątkowe emocje i siłę, by zmierzyć się z codziennością i choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiusię wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje.

Bilety na koncert Suzi Quatro i Kasi Kowalskiej, które odbędą się 7.07.2016r. w Dolinie Charlotty, dostępne są na stronie www.ticketpro.pl

Obraz
© (fot. mat. prasowe)
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także