Trwa ładowanie...
d1ipz34

Slap, The

Najnowsze informacje
4.0
(23 głosy)
Oceń:

Serial "The Slap" zajmuje się analizą tego, co dzieje się, gdy łącząca nas więź uprzejmości, zostaje rozdarta przez jedno niepokojące wydarzenie. To wnikliwa analiza aspiracji i lęków wzrastającej w siłę klasy średniej, a zarazem przejmująca, prowokująca i przede wszystkim uniwersalna powieść o naturze lojalności i szczęścia, kompromisu i prawdy.

Na przedmieściach miasta zżyta grupa przyjaciół spotyka się na grillu. Stoły uginają się od jedzenia i wina, a podczas długiego i leniwego lunchu goście rozmawiają na różne tematy, od oper mydlanych po szkoły państwowe. Niespodziewanie jeden z gości gwałtownie karci klapsem szczególnie hałaśliwe i despotyczne dziecko. Ten pozornie nic nieznaczący gest odbija się rykoszetem na życiu uczestników przyjęcia. Bezpośrednio lub pośrednio zaczyna wpływać na ich dalsze losy.

Tytułowy klaps wraz ze swoimi konsekwencjami zmusza bohaterów do odpowiedzenia się po jednej ze stron konfliktu i do refleksji nad własnymi rodzinami, ich sposobem życia, oczekiwaniami i przekonaniami.

Historia zostaje opowiedziana poprzez pokazanie punktów widzenia ośmiu postaci podczas rozprawy sądowej. Życie każdej postaci zostanie głęboko naznaczone „klapsem” i każda z nich w pewien sposób sama „dostaje klapsa”, tzn. jest zmuszona do tego, żeby stawić czoła fundamentalnym prawdom o sobie.

Slap, The
Tytuł oryginalny

Slap, The

Gatunek

dramat, serial

Kraj produkcji

Australia

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ipz34
d1ipz34
d1ipz34