Wszystko szło na żywo. Widzowie TVP usłyszeli, co Polonia myśli o wizycie Andrzeja Dudy

Widzowie TVP Info usłyszeli krzyki w języku polskim podczas przemówienia Andrzeja Dudy w Nowym Jorku
Widzowie TVP Info usłyszeli krzyki w języku polskim podczas przemówienia Andrzeja Dudy w Nowym Jorku
Źródło zdjęć: © X

01.10.2023 21:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To, że do widzów TVP trafia wybiórczy przekaz, wiadomo nie od dziś. Jednak podczas transmisji na żywo nadawca jest bezsilny. Tym sposobem oglądający TVP Info dowiedzieli się, co Polonia myśli o wizycie Andrzeja Dudy w Nowym Jorku.

Jak poinformowała w serwisie społecznościowym X kancelaria Prezydenta, 1 października Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Nowym Jorku, aby wziąć udział w 86. Paradzie Puławskiego.

Jest ona organizowana od 1937 r. i jest drugą najstarszą paradą etniczną, jaka przechodzi ulicami Nowego Jorku. W tym roku to szczególne i historyczne wydarzenie, bowiem Andrzej Duda jest pierwszym urzędującym prezydentem Polski, który bierze w niej udział.

- Jestem przekonany, że przedsięwzięcie to jak co roku posłuży popularyzacji i promocji polskiej kultury, tradycji, sztuki oraz ukazaniu znaczenia i potencjału Polonii amerykańskiej - podkreśliła głowa państwa w życzeniach skierowanych do uczestników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego Andrzej Duda zdecydował się na udział w Paradzie Puławskiego? Pytany o to przez korespondenta TVN Marcina Wronę przedstawiciel Polonii stwierdził, że ma to związek ze zbliżającymi się wyborami.

Ale nie tylko TVN relacjonował wydarzenie. Transmisja na żywo pojawiła się też w TVP Info, gdzie pokazano przemówienie Dudy do Polonii.

- Ogromnie się cieszę, że mogę wraz z państwem maszerować tutaj Piątą Aleją na Manhattanie w Nowym Jorku w 86. Paradzie Puławskiego - mówił Andrzej Duda.

Jednak widzowie TVP Info usłyszeli nie tylko przemówienie prezydenta Polski. W tle cały czas tłum skandował wymowne "Demokracja, demokracja!", które można było wielokrotnie usłyszeć na antyrządowych manifestacjach nad Wisłą. A ponieważ wszystko szło na żywo, publiczny nadawca był bezsilny.

Nagranie z fragmentem, gdzie słychać okrzyki w języku polskim, udostępnił w mediach społecznościowych profil "Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze", który zajmuje się monitorowaniem mediów przychylnych władzy. Publikujemy je poniżej.

Gośćmi najnowszego odcinka "Clickbaitu" są Kamila Urzędowska (pięknie malowana Jagna z "Chłopów") oraz Jan Kidawa-Błoński (reżyser sequela kultowej "Różyczki"). Na tapet wzięliśmy też: "Kosa", "Horror Story", "Imago", "Freestyle", "Święto ognia""Tyle co nic", czyli najciekawsze filmy 48. festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (295)
Zobacz także