Trwa ładowanie...

"Wspaniałe stulecie" najpopularniejszym zagranicznym serialem w Polsce

Share
"Wspaniałe stulecie" najpopularniejszym zagranicznym serialem w Polsce
Źródło: mat. promocyjne
d13ed4t

"Wspaniałe stulecie" bije rekordy popularności na całym świecie. Prawa do serii zostały sprzedane do ponad pięćdziesięciu krajów. W Polsce turecka produkcja stała się już fenomenem, o którym słyszał niemal każdy. Nic dziwnego, że hit o losach sułtana Sulejmana jest najchętniej oglądanym zagranicznym serialem w naszym kraju! Ile osób zasiada przed telewizorami w czasie jego emisji?

Historię wyreżyserowaną przez Yagmura Taylana, a nakręconą w Stambule, z zapartym tchem i z wypiekami na twarzy śledzili m.in. widzowie z Czech, Ukrainy, Litwy, Bułgarii, Węgier, Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin i Słowacji. Od października 2014 roku rozpoczęto emisję również w Polsce na antenie TVP1. Seria od razu przypadła naszym rodakom do gustu i od pierwszych odcinków cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością.

d13ed4t

Według informacji serwisu Wirtualnemedia.pl, nadawany w dni powszednie o godz. 15.50 serial ogląda średnio ponad 2 mln widzów. Największą widownię jak dotąd zgromadził przed telewizorami odcinek wyemitowany 9 listopada - obejrzało go 2,61 mln osób.

W zestawieniu przygotowanym przez Wirtualnemedia.pl brano pod uwagę wyniki oglądalności topowych odcinków zagranicznych seriali fabularnych pokazywanych w polskich stacjach telewizyjnych w jesiennej ramówce 2015 roku. W porównaniu ze "Wspaniałym stuleciem" pozostałe produkcje nie wypadają już tak świetnie.

Drugie miejsce w rankingu zajął serial "Anno Domini - Biblii ciąg dalszy", który śledzi średnio 1,7 mln osób. Kolejne pozycje należą do serii: "1001 Noc" (1,27 mln widzów), "Dama w czarnym welonie" (766 tys. widzów), "Bibliotekarze" (723 tys.), "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas" (700 tys.) i "Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm" (609 tys.).

Te wyniki mogą być dla niektórych zaskakujące. Wydawałoby się, że bezkonkurencyjne okażą się amerykańskie telewizyjne hity. Tymczasem Polacy ewidentnie oszaleli na punkcie tureckich produkcji.

Zobacz także: Koniec "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas"

d13ed4t

Podziel się opinią

Share
d13ed4t
d13ed4t