Trwa ładowanie...

Wpadka "Wiadomości" TVP. Kaczyński nie będzie zadowolony

"Wiadomości" TVP dalej utrzymują retorykę popierającą wszelkie działania rządzących i w negatywnym świetle pokazują protesty po wyroku TK. Jednak serwis zaliczył kolejną wpadkę. Jako argument przeciwko strajkującym pokazał wpis uderzający w Jarosława Kaczyńskiego.

Wpadka "Wiadomości" z wpisem Borysa Budki na TwitterzeWpadka "Wiadomości" z wpisem Borysa Budki na TwitterzeŹródło: TVP, Twitter
de95vcu
de95vcu

Od 22 października trwają protesty w całej Polsce. To efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego (TK), który orzekł, że aborcja w związku ze stwierdzeniem uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. Padają hasła uderzające w rząd i Jarosława Kaczyńskiego, protestowano nawet pod jego domem. "Wiadomości" TVP stoją jednak po stronie PiS-u i w swoich materiałach popierają działania rządzących.

W serwisie z niedzieli 25 października pojawił się materiał "Atak na Kościół", w którym pokazano protestujących od złej strony, jako wandali i agresorów zakłócających przebieg mszy świętej.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Oprócz zwrotu "lewicowi aktywiści zaatakowali w kilku miejscach w Polsce", padło stwierdzenie, że protesty próbują wykorzystać politycy. Według "Wiadomości" mają nawoływać ludzi do buntu i wychodzenia tłumnie na ulicę, jednocześnie narażając ich na niebezpieczeństwo w czasie pandemii.

de95vcu

Jako podstawę do takich stwierdzeń podali wpis Borysa Budki na Twitterze. "Dziś w Warszawie kolejny spacer się szykuje..." - napisał. Jednocześnie serwis informacyjny TVP zaliczył wpadkę.

W materiale zrobili zbliżenie na wspomniany wpis, zamiast go wyciąć. Tym samym rzucał się w oczy dłuższy post posła Koalicji Obywatelskiej, w którym otwarcie krytykował i oskarżał Jarosława Kaczyńskiego o sprowokowanie społeczeństwa.

"Wywoływanie wojny o aborcję i prawa kobiet w szczycie pandemii jest zbrodnia. I należy jasno wskazać winnego, to Jarosław Kaczyński. Paradoksalnie człowiek, który od 6 października jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polaków" - czytamy.

Wpadka "Wiadomości" z wpisem Borysa Budki na Twitterze TVP
Wpadka "Wiadomości" z wpisem Borysa Budki na TwitterzeŹródło: TVP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
de95vcu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de95vcu