Trwa ładowanie...

Ośmieszająca wpadka. Tak TVP pokazało "protest kobiet"

TVP Info znów zaliczyło wpadkę. Tym razem nie chodzi o pasek, ale o nagranie. Telewizja pomyliła demonstracje.

Share
Kadr z programu TVP Info
Kadr z programu TVP InfoŹródło: YouTube
d1pscra

TVP Info niejedną wpadkę już zaliczyło. Zdarzały się pomyłki w nazwiskach, zdarzało się odtwarzanie telefonów od widzów "na żywo" z opóźnieniem. Teraz telewizji pomyliły się demonstracje. Podczas rozmowy dotyczącej pandemii, na pasku pojawił się napis: "Kolejne demonstracje po orzeczeniu TK ws. aborcji – protesty pomimo restrykcji obowiązujących w walce z epidemią".

Tymczasem jako ilustrację tematu TVP Info pokazało zamieszki w USA, do jakich doszło po zamordowaniu przez policjantów George'a Floyda.

d1pscra

Różnice w protestach są znaczące nie tylko ze względu na problem, którego dotyczą – w Polsce gra toczy się o prawa kobiet, a w USA obywatele wyrażają sprzeciw wobec rasizmu – lecz także na ich przebieg.

Wpadka TVP Info mowią o protestach w Polsce w tle zamieszki w USA.

W Polsce protesty, choć gromadzą tłumy ludzi, przebiegają spokojnie, a do starć dochodzi jedynie wtedy, gdy z protestującymi postanawiają walczyć narodowcy. W USA dochodziło do zamieszek z policją i do rozbojów. Na nagraniu pokazanym przez TVP Info widać m.in. włamanie do sklepu.

Po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w 2015 r. i stanowiska prezesa TVP przez Jacka Kurskiego (2016 r.) ciągle padają krytyczne słowa i oskarżenia o prowadzenie przez telewizję publiczną propagandy i retoryki na korzyść rządzących. Tą pomyłką TVP Info może sprowokować kolejne oskarżenia o manipulację.

Strajk Kobiet przed Sejmem. Reakcja na słowa Jarosława Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pscra

Podziel się opinią

Share
d1pscra
d1pscra