Wojewódzki uderzył znów w Kukiza. W TVN nie był taki ostry

Kuba Wojewódzki zna się z Kukizem od prawie 40 lat
Kuba Wojewódzki zna się z Kukizem od prawie 40 lat
Źródło zdjęć: © AKPA

14.08.2021 23:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kuba Wojewódzki i Paweł Kukiz znali się i kolegowali już w latach 80., kiedy pierwszy był dziennikarzem muzycznym, a drugi robił furorę na rockowej scenie. W 2015 r. Wojewódzki wierzył, że Kukiz odmieni oblicze polskiej polityki i zachęcał, by na niego głosować. Dziś jednak bardzo tego żałuje i bezustannie szydzi z byłego kolegi, który zagłosował w Sejmie nie po jego myśli.

11 sierpnia Sejm przegłosował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która w mediach została okrzyknięta "lex TVN". Inicjatywę PiS-u niespodziewanie poparł Paweł Kukiz i posłowie z jego ruchu. Zachowanie Kukiza oburzyło polityków i zwolenników opozycji, w tym wielu znanych i lubianych.

O Kukizie w niewybredny sposób wypowiadali się m.in. Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Krzysztof Skiba czy Kuba Wojewódzki. Ten ostatni wyznał w mediach społecznościowych, że żałuje wieloletniej znajomości z Kukizem i popierania go w wyborach w 2015 r. Później zakpił z byłego lidera Piersi, pozując do zdjęcia w koszulce z sierpem i młotem, która miała zadziałać jak płachta na byka.

Wojewódzki wypowiadał się też przed kamerą "Faktów" TVN. Tam wypowiadał się z wyraźnym smutkiem i rozczarowaniem w głosie. - To jest już jakiś rodzaj moralnego bankructwa. (…) To jest niebywałe, że człowiek, który przez całe życie był solistą, nagle okazał się chórzystą. I to w strasznie fałszującym chórze - mówił strapiony Wojewódzki.

Obraz
© Instagram

W mediach społecznościowych głos "króla TVN-u" nie jest jednak tak wyważony. Ostatnio Wojewódzki wrzucił na Instagram fotkę na łodzi. Jeden z internautów zapytał: "A gdzie Kukiz?". Na co tamten mu odpowiedział: "Na dnie…". To jednak nie koniec, bo kilka godzin później Wojewódzki podzielił się na InstaStory zdjęciem wypieków o wymownych kształtach, podpisanych "Kukizy".

Obraz
© Instagram
Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (176)
Zobacz także