Trwa ładowanie...

Wojciech Mann przeprasza za to, co powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej"

"Wojciech Mann przeprasza za to, co powiedział w wywiadzie dla 'Gazety Wyborczej'" - można przeczytać w depeszy Informacyjnej Agencji Radiowej. Jej autorem jest rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wojciech Mann przeprasza za to, co powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej"Źródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d3ti7x8

"20 października redaktor Wojciech Mann podczas piątkowego poranka w Trójce komentował listy słuchaczy. Między innymi nawiązał do wywiadu, jakiego udzielił ;Gazecie Wyborczej'" - czytamy w depeszy.

"Z kolei pan Jacek pyta mnie, czy w udzielonym niedawno wywiadzie, w którym wyrażałem brak aprobaty dla pewnych zjawisk w naszej rzeczywistości, miałem zamiar kogoś obrazić? Nic podobnego - wyjaśniam: użyte tam słowo 'wdepnąć' zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego oznacza po prostu znalezienie się przypadkowo w niewygodnej sytuacji i w takim właśnie sensie zostało użyte".

Mann nawiązał tym samym do wywiadu "Striptizerka miała zawał. Mann i Materna: co zrobić, żeby w Polsce nie było ponuro" z Magazynu Świątecznego "Gazety Wyborczej". W odpowiedzi na stwierdzenie dziennikarza, że "najtrudniej być prorokiem we własnym kraju. A wam się udało", które było nawiązaniem do programu "Za chwilę dalszy ciąg programu", Wojciech Mann powiedział:

"Gdyby wtedy, na początku lat 90., ktoś mi powiedział, że wdepniemy w taką Polskę, jaką mamy obecnie, nie uwierzyłbym."

ONS.pl
Źródło: ONS.pl

W tym samym wywiadzie Krzysztof Materna zwrócił uwagę, że ich, jako autorów skeczów, zawsze interesowało "sedno spraw".

d3ti7x8

"Nasze skecze to nie była parodia postaci, tylko – jak ją nazywam – parodia merytoryczna. Weźmy skecz o pośle i redaktorze, który traci okulary, bo jest zbyt dociekliwy. Przecież to nie było o konkretnych politykach, tylko o arogancji władzy. Dlatego sprawdza się również dziś" - powiedział Materna.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3ti7x8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ti7x8
d3ti7x8