Trwa ładowanie...

Wierni zainteresowani mszami w telewizji. Wzrasta oglądalność w Hiszpanii

Z uwagi na pandemię koronawirusa biskupi mogą udzielić dyspensy na udział w niedzielnej liturgii. W zamian za to wierni mają możliwość obejrzenia transmisji mszy świętej w telewizji.

Wierni zainteresowani mszami w telewizji. Wzrasta oglądalność w HiszpaniiŹródło: 123RF
dkoukt1
dkoukt1

W piątek 13 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszono międzynarodowe połączenia kolejowe i lotnicze oraz zakazano cudzoziemcom wjazdu do Polski. Ponadto zaleca się ograniczyć udział w zgromadzeniach publicznych przekraczających liczbę 50 osób. Przepis obowiązuje również w kościołach. Biskupi zdecydowali już, którzy wierni będą mieć pierwszeństwo.

Zobacz: WP Pilot czyli TV online za darmo! "Aż trudno oczy oderwać"

Ci, którzy pozostaną w domach, również będą mieli możliwość uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej dzięki telewizyjnym transmisjom. Model ten sprawdził się już w Hiszpanii, gdzie władze katolickiej stacji Trece poinformowały, że w ubiegłym tygodniu mszę oglądało na ich kanale 190 tys. widzów. To ponad 30% wzrost oglądalności w porównaniu do wyników sprzed kilku tygodni.

dkoukt1

Zwiększoną popularnością cieszą się także hiszpańskie rozgłośnie katolickie Cope oraz Radio Maria. Wzrost zainteresowania widzów i słuchaczy odnotowały publiczne radio oraz telewizja RTVE transmitujące msze święte.

W najbliższą niedzielę msze święte z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela będzie transmitować również Wirtualna Polska. Transmisja na stronie głównej WP rozpocznie się o godzinie 8.00. Na internetowej platformie WP Pilot pokazane zostaną msze o godz. 9.30, 11.00, msza z udziałem dzieci o 12.30, a także msze o 18.00 i 19.00.
Więcej informacji na stronie www.pilot.wp.pl

##

dkoukt1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkoukt1