Trwa ładowanie...

Niedzielne msze święte w WP Pilocie i na stronie głównej WP.PL. Transmisje na żywo 15 marca

Platforma WP Pilot uruchomi w niedzielę, 15 marca, specjalny kanał do transmitowania mszy świętych. To odpowiedź na wezwanie Episkopatu w dobie koronawirusa.

Niedzielne msze święte w WP Pilocie i na stronie głównej WP.PL. Transmisje na żywo 15 marcaŹródło: Getty Images
ds3a7u0
ds3a7u0

Specjalny kanał będzie transmitował msze święte z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Transmisja zacznie się o godzinie 8. Później, na żywo, WP Pilot pokaże msze o 9.30, 11.00, mszę z udziałem dzieci o 12.30, a także msze o 18.00 i 19.00.

Obejrzyj: WP Pilot czyli TV online za darmo! "Aż trudno oczy oderwać"

– Wirtualna Polska ma misję pomagać swoim użytkownikom. Episkopat zaapelował do wiernych o uczestniczenie we mszy poprzez transmisje internetowe, radiowe i telewizyjne. Chcemy dać taką możliwość naszym widzom, dla których niedzielna msza święta jest najważniejszym duchowym wydarzeniem tygodnia – powiedział szef WP Pilota, Tomasz Machała.

- Połączyliśmy więc siły WP Pilota i zespołu produkcyjnego WP, żeby być dla naszych użytkowników przez cały dzień – dodał Machała.

ds3a7u0

Niedzielne msze będą transmitowane również na stronie głównej Wirtualnej Polski, która każdego dnia dociera do prawie 7 milionów użytkowników.

– Ta inicjatywa to przykład tego, jak nowoczesne media mogą troszczyć się o swoich użytkowników – mówił Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP. - Możliwość udziału w wydarzeniach religijnych online pozwoli uniknąć konieczności uczestnictwa w spotkaniach zbiorowych, a tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

WP Pilot to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online. Umożliwia oglądanie ponad 90 kanałów telewizyjnych w tym ogólnotematycznych, filmowych, sportowych oraz tych, skierowanych do najmłodszych. Spośród nich ponad 30 stacji jest dostępnych w darmowym pakiecie.

ds3a7u0

Usługa jest dostępna poprzez stronę internetową, aplikacje na platformy Android, iOS, Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI w lutym 2020 roku z WP Pilot korzystało ponad 2 mln realnych użytkowników.

Więcej informacji na stronie www.pilot.wp.pl.

Pobierz WP Pilot na iOS lub Android i oglądaj!

ds3a7u0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds3a7u0