Trwa ładowanie...
d2lqc30

Wiemy, ilu Polaków oglądało królewski ślub. Amerykanie biją nas na głowę

Ślub Meghan Markle i księcia Harrego był jednym z największych wydarzeń roku. Transmisję ceremonii śledziły miliony widzów na całym świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ślub roku był chętnie oglądany przez telewidzów
Ślub roku był chętnie oglądany przez telewidzów (East News)
d2lqc30

Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl średnia widownia królewskiego ślubu na wszystkich stacjach transmitujących wydarzenie w naszym kraju wyniosła około 2,9 mln widzów. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyła się relacja w TVP1. Oglądało ją 1,89 mln widzów, co dało stacji 26,25 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Jedynka w tym paśmie była zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Wiceliderem była stacja TVN24 z 740 tys. oglądających (9,99 proc. udziału).

Zobacz też: Joanna Przetakiewicz komentuje kreacje gwiazd na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego

Ślub Meghan i Harrego cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród Amerykanów. Już wczesnym rankiem włączyli oni odbiorniki, aby śledzić królewskie zaślubiny. Uroczystość została wyemitowana w 15 amerykańskich stacjach i była oglądana przez 29,2 mln Amerykanów. To istny rekord! Dla porównania ślub księcia Williama i Kate Middleton w 2011 r. śledziło 23 mln Amerykanów. Ten skok oglądalności nie jest jednak zaskakujący, biorąc pod uwagę, że Markle jest obywatelką Stanów Zjednoczonych.

d2lqc30

Oglądaliście transmisję królewskiego ślubu?

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d2lqc30

Podziel się opinią

Share

d2lqc30

d2lqc30