Trwa ładowanie...
ycipk-4gqped

Wiemy, ilu Polaków oglądało królewski ślub. Amerykanie biją nas na głowę

Ślub Meghan Markle i księcia Harrego był jednym z największych wydarzeń roku. Transmisję ceremonii śledziły miliony widzów na całym świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ślub roku był chętnie oglądany przez telewidzów
Ślub roku był chętnie oglądany przez telewidzów (East News)
ycipk-4gqped

Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl średnia widownia królewskiego ślubu na wszystkich stacjach transmitujących wydarzenie w naszym kraju wyniosła około 2,9 mln widzów. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyła się relacja w TVP1. Oglądało ją 1,89 mln widzów, co dało stacji 26,25 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Jedynka w tym paśmie była zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Wiceliderem była stacja TVN24 z 740 tys. oglądających (9,99 proc. udziału).

Zobacz też: Joanna Przetakiewicz komentuje kreacje gwiazd na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego

ycipk-4gqped

Ślub Meghan i Harrego cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród Amerykanów. Już wczesnym rankiem włączyli oni odbiorniki, aby śledzić królewskie zaślubiny. Uroczystość została wyemitowana w 15 amerykańskich stacjach i była oglądana przez 29,2 mln Amerykanów. To istny rekord! Dla porównania ślub księcia Williama i Kate Middleton w 2011 r. śledziło 23 mln Amerykanów. Ten skok oglądalności nie jest jednak zaskakujący, biorąc pod uwagę, że Markle jest obywatelką Stanów Zjednoczonych.

Oglądaliście transmisję królewskiego ślubu?

ycipk-4gqped

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4gqped

ycipk-4gqped
ycipk-4gqped