Wielkie rozczarowanie. Widzowie reagują na brak Holeckiej w "Wiadomościach" TVP

Danuta Holecka zatrudniła się w TVP w 1993 r. 12 grudnia 2023 r. miała po raz ostatni poprowadzić "Wiadomości"
Danuta Holecka zatrudniła się w TVP w 1993 r. 12 grudnia 2023 r. miała po raz ostatni poprowadzić "Wiadomości"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.12.2023 20:54, aktual.: 13.12.2023 08:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wedle nieoficjalnych informacji 12 grudnia Danuta Holecka miała po raz ostatni poprowadzić "Wiadomości". Tak się jednak nie stało. Wnioskując z komentarzy, jej nieobecność mocno rozczarowała widzów.

Danuta Holecka trafiła do TVP w 1993 r. Początkowo relacjonowała wydarzenia w Senacie, potem prowadziła "Wiadomości", można było ją też zobaczyć w TVP3 i TVP Info. Od 13 stycznia 2016 r. ponownie została prezenterką głównego wydania "Wiadomości".

Twarz upolitycznienia TVP

To znamienna data w jej karierze, bo od tamtej pory Holecka jest utożsamiana z zawłaszczeniem mediów publicznych przez PiS. Trzy lata później została szefową redakcji "Wiadomości".

Dla wielu Danuta Holecka jest symbolem stronniczości mediów, braku obiektywizmu, manipulacji informacjami i bezrefleksyjnego powielania rządowej narracji. A także cynicznego grania na historycznych resentymentach i szczucia na mniejszości czy polityków opozycji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Widzowie rozczarowani. "Gdzie Holecka?!"

Nic więc dziwnego, że nieoficjalne informacje o odejściu Holeckiej z TVP wywołały entuzjastyczne reakcje jej krytyków i części widzów, którzy przez lata oglądali TVP tylko po to, aby potem wytykać kolejne manipulacje i przeinaczenia.

Pod koniec listopada pojawiła się informacja, że Holecka po raz ostatni poprowadzi "Wiadomości" 12 grudnia. Z tej okazji w mediach społecznościowych utworzono nawet satyryczne wydarzenie "Wielkie narodowe oglądanie ostatnich Wiadomości z Danutą Holecką", na które zapisało się ponad 122 tys. internautów.

Nietrudno się więc domyślić ich rozczarowania, kiedy we wtorek o 19:30 na ekranie pojawiła się Edyta Lewandowska. Jego skalę oddaję komentarze zawiedzionych internautów w mediach społecznościowych.

"To nie jest pani Holecka", "Dobrze widzę, że to nie jest Holecka?", "Chyba stchórzyła...", "A hitem miało być ostatnie wydanie Wiadomości z Holecką...", "Gdzie Holecka?!" czy "Moi rodzice nazywają Lewandowską wiceholecka" - piszą rozgoryczeni widzowie, którzy tego dnia specjalnie włączyli telewizyjną Jedynkę.

12 grudnia Holecką można było oglądać w programie "Minęła dwudziesta" na TVP Info. Odcinek jest dostępny na serwisie VOD TVP.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się na ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)
Zobacz także